נפסלה מועמדותו של איציק רוכברגר לראשות עיריית רמת השרון

ועדת הבחירות בעיר פסלה את מועמדותו של ראש העיר לשעבר בעקבות הרשעתו בעבירה שיש עימה קלון
אוריה אלקיים והדס גרינברג
09 באוקטובר 2018
06:44

מנהל הבחירות ברמת השרון הודיע אמש (שני) לראש עיריית רמת השרון לשעבר איציק רוכברגר כי הוא פוסל את מועמדתו לראשות העיר בבחירות שיתקיימו בסוף החודש. רוכברגר הורשע בעבירה שיש עימה קלון ונגזרו עליו שישה חודשי עבודות שירות בשנת 2015. על פי חוק הבחירות לרשויות המקומיות, מועמד עם עבירה שיש בה קלון לא יכול להתמודד במשך שבע שנים אחרי שסיים לשאת את גזר הדין.

רוכברגר הגיב להחלטה בראיון לאריה גולן בכאן רשת ב' וטען כי הקלון שהוטל עליו כלל לא בתוקף. דבריו הקלון נחשב בתוקף רק למי שנידון ליותר משלושה חודשי מאסר בפועל. "מי שצריך לקבוע איזה מהפרשנויות המשפטיות צודקת הוא בית המשפט, ומי שבאמת רשאים לבחור הם התושבים עצמם". הוא הודיע כי בכוונתו לערער היום על ההחלטה. 

רוכברגר מגיב להחלטה לפסול אותו: האזינו לראיון המלא

אמש אמר רוכברגר לכאן חדשות לאחר פסילת מועמדתו לראשות העיר בבחירות המקומיות שייערכו בסוף בחודש כי "גם אם אקבל תשובה חיובית מבית המשפט 24 שעות לפני הבחירות - אני אנצח בבחירות".

"היום אחר הצהריים הודיעו לנו את ההודעה ואמרו לי שבשמונה ישלחו נימוקים ולא נשלחו עד לרגע זה", אמר רוכברגר. "אני כרגע מנצל את זכותי, זכות היסוד שלי להתמודד, לפי כל חוות דעת משפטית ולפי החוק אני רשאי להתמודד. אני לכל אחד מהתושבים בחוגי הבית אמרתי שאני בסטטוס שאין החלטה, הגשתי מועמדות כפי שהחוק מותיר לי. אני לא יכול לרמות את התושבים, בסופו של דבר או שהתושבים ישימו פתק בקלפי או שלא ישימו." רוכברגר יכול לערער לבית משפט לעניינים מנהליים ואחר כך גם לבית המשפט העליון.