דיווח: בכיר במטה טראמפ פנה לחברת מודיעין ישראלית כדי לאסוף מידע על יריביו בבחירות

הניו יורק טיימס דיווח שהבכיר קיבל הצעה להקים מערך חשבונות כוזבים ברשתות החברתיות, כדי להשפיע על חברי המפלגה הרפובליקנית, וכדי לאסוף מודיעין על יריביו. לפי הדיווח, האף בי איי חקר את עובדי החברה
סוכנויות הידיעות
09 באוקטובר 2018
06:56

העיתון ניו יורק טיימס דיווח הבוקר (שלישי) כי בכיר במטה הבחירות של דונלד טראמפ ביקש מחברת מודיעין ישראלית הצעות לבניית מערך של חשבונות כוזבים ברשתות החברתיות, כדי להשפיע על חברי המפלגה הרפובליקנית, וכדי לאסוף מודיעין על יריבי טראמפ במרוץ לראשות המפלגה ועל המועמדת הדמוקרטית הילארי קילנטון. על פי הדיווח, חברת המודיעין הישראלית, "PSY גרופ", סיפקה את ההצעות שביקש היועץ הפוליטי, ריק גייטס, אך אין ראיות שהתכניות הוצאו אל הפועל.

העיתון דיווח כי חוקרי האף בי איי ואנשיו של התובע המיוחד רוברט מולר, הבודק את מעורבות רוסיה בבחירות בארצות הברית, חקרו את עובדי החברה. החברה מצויה כיום בהליך של פירוק.

לפי מסמכים שהגיעו לידי העיתון, גייטס קיבל הצעה לתקוף את יריבו המרכזי של טראמפ בבחירות המוקדמות, הסנאטור טד קרוז, כדי להשפיע על הבוחרים בכינוס המפלגה הרפובליקנית. כמו כן התקבלה הצעה להגביר את השיח המקטב והמפלג באמצעות החשבונות המזויפים. בפרויקט, שכונה "פרויקט רומא", כונה טראמפ "אריה", קלינטון "יער", ואילו שם הקוד של טד קרוז היה "דוב". מנכ"ל החברה ג'ואל זמל פגש באוגוסט 2016 את בנו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ ג'וניור.