הפגנה בתל אביב נגד אישור חוק הפונדקאות
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

באופוזיציה מתכננים להעלות להצבעה 2 הצעות חוק לפונדקאות לזוגות הומואים

אחרי שבקואליציה הוחלט לדחות את הצעת החוק בנושא בשל חילוקי דעות, ח"כים באופוזיציה מעוניינים להצביע על שתי הצעות משלהם כבר בפתיחת כנס החורף. הקואליציה תתקשה לגייס את הרוב הרגיל כדי להפיל את ההצעות
זאב קם
09 באוקטובר 2018
09:20

אחרי ההחלטה בקואליציה שלא לקדם את הצעת חוק הפונדקאות לזוגות הומואים של הח"כים אמיר אוחנה ומירב בן ארי, היום (שלישי) פורסם בכאן רשת ב' כי באופוזיציה מתכוונים להעלות להצבעה שתי הצעות חוק משלהם – כבר בפתיחת כנס החורף של הכנסת בשבוע הבא. מדובר בהצעות שהגישו הח"כים איציק שמולי (המחנה הציוני) ויעל גרמן (יש עתיד).

באופוזיציה זיהו כי מדובר בנקודת תורפה עבור הקואליציה, ולכן מתכוונים להביך אותה ולהעלות את שתי ההצעות להצבעה. בניגוד להצעה שגרתית של האופוזיציה, הפעם בקואליציה יתקשו לגייס את הרוב הרגיל כדי להפיל את ההצעה, משום שיש לא מעט ח"כים – בעיקר מהליכוד ומכולנו – שיתקשו להצביע נגד ההצעה. עדיין לא ברור כמה מהם יצביעו בעדו וכמה יבחרו להיעדר מההצעה.

ביום ראשון פורסם בכאן רשת ב' כי הצעת החוק של הקואליציה בנושא הפונדקאות לזוגות הומואים, שאותה יזמו ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) ומירב בן ארי (כולנו) לא צפויה לעלות להצבעה בשבועות הראשונים שך כנסת החורף. זאת, אף על פי שח"כים בקואליציה שיזמו את ההצעה כי הם מתכוונים להביא אותה להצבעה כבר עם פתיחת הכנס.

יוזמי החוק הסבירו כי הסיבה לשינוי נעוצה בכך שאין עדיין הסכמות בתוך הקואליציה סביב הצעת החוק. המשמעות היא שנושא הפונדקאות לזוגות הומואים לא צפוי לזעזע בינתיים את הקואליציה, והדבר יאפשר לה להתמקד במחלוקת המרכזית שצפויה להעסיק אותה בכנס – סביב חוק הגיוס.