אמסלם ונתניהו במליאת הכנסת, ביולי
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

אמסלם: אם יוגש כתב אישום נגד רה"מ אתמוך בשמירה על חסינותו

לדברי יו"ר הקואליציה, "הדמוקרטיה בישראל בסכנה עצומה וצריך לעשות משהו שהוא באמת קיצוני כדי לעצור את זה". על משרד המשפטים: במובנים מסוימים - זה סדום
קלמן ליברמן
09 באוקטובר 2018
10:53

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) אמר הבוקר (שלישי) כי אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, הוא יצביע בעד סעיף שיאפשר לשמור על חסינותו. "אם זה יעלה ויתברר לנו שאפשר להשתמש בסעיף אני אציע להשתמש בו כי אני לא חושב שהוא חשוב. אני חושב שהפיכה במדינת ישראל זה הרבה יותר גרוע מלהשתמש באיזה סעיף טכני. בסופו של דבר בחיים יש חמור ופחות חמור. הדמוקרטיה בישראל בסכנה עצומה וצריך לעשות משהו שהוא באמת קיצוני כדי לעצור את זה".

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב', אמר אמסלם: "בזמנו כשקמה המדינה והיו פה אנשים קצת יותר נורמלים אז בעצם הבינו שחבר כנסת אמור להיות משוחרר מאיומי המערכות אחרות על מנת לחוקק חוקים, על מנת לנהל את המדינה במידה והוא שר - ובוודאי ראש ממשלה. במהלך השנים מה שעשו כל הגורמים – גופי תקשורת, הפקידות הבכירה במדינה ישראל – גרמו לכך שהכפישו את הפוליטיקאים וגרמו לכך שאמרת פוליטיקאי – אמרת עבריין".

האזינו לריאיון עם אמסלם:

לפי הסעיף בחוק חסינות חברי הכנסת, שעליו דווח אמש בחברת החדשות, חבר כנסת יכול לבקש שלא להסיר את חסינותו, לאחר הודעת היועץ המשפטי לממשלה, אם כתב האישום נגדו "הוגש שלא בתום לב או בתוך הפליה". אני יזמתי את החוק הצרפתי מפני שאני חושב שגם היום זה הכרחי למדינת ישראל שתהיה חסינות לחברי הכנסת ולראש הממשלה. עכשיו יבואו כל השמאל המתייפייף עם העיתונאים ויגידו 'מה פתאום הם שונים'. חסינות נחוצה לתפקיד".

אמסלם תקף בחריפות בריאיון את משרד המשפטים והפרקליטות על התנהלותה בתיקי נתניהו. "יש לי ספק גדול אם היועץ המשפטי יגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, אני אהיה מופתע מאוד. אני מצפה שיהיה שם לפחות צדיק אחד בסדום". לשאלה אם משרד המשפטים הוא סדום, השיב יו"ר הקואליציה: "במובנים מסוימים כן".

לדבריו, "אם היה מדובר על זה שראש הממשלה גנב, קיבל כספים, שדד בנקים, אנס נשים או פגע בביטחון המדינה – אתה יודע שאנחנו לא שם. אבל מה עושים הדמגוגים? לוקחים את הסיגרים ועל בסיס זה רוצים להדיח אותו. פה הולכים להפיל ממשלה לגיטימית שנבחרה על ידי הציבור על איזו שטות. היועץ המשפטי לממשלה בסוף זה לא בן אדם שאחד שיושב בעבודה, יש שם איזה 500 איש סביבו. הוא בא לתוך אטמוספרה שקיימת, היא כוחנית בצורה בלתי רגילה. אם אתה בא מבחוץ הפקידות משתלטת עליך". עם זאת, אמסלם הוסיף: "אני חושב שבית המשפט הוא המקום הכי נקי במערכות האלה".

בהתייחס לדיווחים על הקדמת הבחירות אמר אמסלם כי הדבר תלוי בשותפות בקואליציה. "בטווח הקצר נראה שזה תלוי בדבר אחד. אנחנו אמורים להתחיל לקדם את חוק הגיוס, בג"ץ החליט שהחוק הנוכחי או לפחות הדחייה הנוכחית או פרק הזמן שנתן לכנסת להשלים את החקיקה זה עד תחילת דצמבר. לכן אם אנחנו לא מצליחים להתקדם עם זה להערכתי הולכים לבחירות".