יפו
צילום: גילי יערי, פלאש 90

תושב יפו על הרצח בעיר: "צריך להביא משטרה מחו"ל שתטפל במצב"

בעקבות רצח נאדר שקארה ביפו, תושבי העיר שוב טוענים לאזלת יד של המשטרה והממסד. עומאר סיקסק, תושב יפו ופעיל חברתי, אמר לכאן רשת ב': "אנחנו לא נולדנו עבריינים ורוצחים. הממסד נתן ליפו להידרדר למצב הזה". אביו של הנרצח אמר: "יש הפקרות בעיר". האזינו
בחצי היום
09 באוקטובר 2018
15:58

על רקע החשד לרצח ביפו של נאדר שקארה בן ה-30, שנורה הלילה (שלישי) למוות ברחוב עבד אל-גני בעיר, תושבי יפו מעלים פעם נוספת את הטענות על אזלת היד של המשטרה והממסד בטיפול במקרי האלימות ביפו. עומאר סיקסק - תושב יפו, פעיל חברתי ויו"ר האגודה למען ערביי יפו וחבר מועצת העיר לשעבר, אמר היום בריאיון לאסתי פרז ב"בחצי היום" בכאן רשת ב' כי "אם משטרת ישראל לא יכולה לטפל במצב ביפו, אנחנו רוצים שתגיע משטרה מחו"ל לטפל בעניינים שלנו".

האזינו לריאיון עם עומאר סיקסק בכאן רשת ב':

עוד אמר סיקסק: "קמתי היום בבוקר והרגשתי שאני צריך להפוך את כל העיר והמדינה כדי שהדבר הזה ייפסק. לא יכול להיות שמתוך עשרות מקרי רצח בתקופה האחרונה, רק שני מקרים פוענחו על ידי המשטרה. ואני לא מאשים רק את המשטרה, אני מאשים גם את העירייה ואת הממסד על זה שהם לא נותנים את הכלים ומשקיעים את מה שצריך להשקיע כדי למגר את התופעה.

"הם עושים קוסמטיקה, לא יותר מזה. זה בולשיט, וצריך טיפול יסודי. אנחנו לא יכולים להיות במקום המשטרה, ובמקום המדינה. אנחנו לא נולדנו עבריינים ורוצחים. הממסד נתן ליפו להידרדר למצב הזה".

סיקסק גם התייחס לחוק הלאום ואמר כי "יש לחוק חלק בזה. אם היינו אזרחים סוג ב', עכשיו אנחנו גרוע מזה.  אין לנו אמון ברשויות". לצד זאת, חבר מועצת העירייה לשעבר לא יצא נגד ראש העיר רון חולדאי: "אני לא יכול להגיד שחולדאי לא עשה כלום עבור יפו. הוא פתח בית ספר ומרכזים תרבותיים, אבל זה לא מספיק וצריך להשקיע יותר. הגיע לכאן פרופסור שעשה מחקר והביא מסקנות לגבי מה צריך לעשות כדי לשפר את המצב. אבל גנזו את המסקנות האלה.

"אנחנו ניסינו במשך עשרות שנים לקחת אחריות על עצמנו. אבל העובדה היא שכשהמשטרה רוצה היא יכולה לפעול במהירות. כששוטר ירה באזרח אז במשטרה פעלו מהר כדי להעלים ראיות. אבל כשיש רצח שום דבר לא עובד. לא ייתכן שהדבר הזה ימשיך וייקח עוד קרבנות. אני רוצה לבכות מרוב שהמצב גרוע".

האזינו לריאיון עם עבד שקארה בכאן רשת ב':

אביו של הנרצח, עבד שקארה הידוע בכינויו ״ינעל העולם״, בבעלותו דוכן ירקות ״בראשית״ בשוק הכרמל, דיבר גם הוא על הרצח בקושי רב, בריאיון ל"בחצי היום". "התקשרו ואמרו לי שאבוא מהר כי ירו בו", סיפר האב. "רצתי ומצאתי אותו שוכב, כבר לא היה מה לעשות. הוא היה נשוי, אבא לשני ילדים קטנים, לא יודע על שום בעיה שהייתה לו. יש ביפו בלגן אחד גדול, זו הפקרות".

  

תגיות:
משטרה