הפגנה של מפלגת "אלטרנטיבה לגרמניה"
צילום: אי-פי

יהודי שהתפקד למפלגת הימין הקיצוני בגרמניה: "בכל המפלגות יש אנטישמיות"

עמנואל קראוסקופף, שהצטרף לתא היהודי של "אלטרנטיבה לגרמניה", הסביר בכאן מורשת על הצעד. לדבריו, "קיבלנו תגובות אוהדות מאלפי אנשים. הגורמים הקיצוניים אצלנו מופיעים כל הזמן בתקשורת, בגלל שבשלטון מפחדים מאיתנו"
כאן מורשת
10 באוקטובר 2018
15:42

עמנואל קראוסקופף, יהודי מגרמניה שהצטרף לתא היהודי של מפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה", הסביר הבוקר (רביעי) בכאן מורשת על הצעד התמוה. בריאיון לאלי ביתאן ומנדי גרוזמן אמר קראוסקופף כי "במפלגה שלנו יש מיעוט קטן שאפשר להגדיר אנטישמי. לומר שבמפלגתנו יש אנטישמיות ובאחרות לא – זה פשוט לא נכון".

"במפלגה אחת זה אנטי ציונות, השנייה מתנגדת לדת היהודית, ויש שבכלל מתנגדים ליהודים. אבל אני רוצה להזכיר שהאנטישמיות המודרנית, התחילה במפלגה הסוציאל דמוקרטית. גם היום, הסמנים השמאליים במפלגה אומרים את זה. הם מגדירים את העם היהודי כלא קיים, ולפיכך טוענים שלישראל אין זכות קיום והיא המצאה אימפריאליסטית אמריקאית", הסביר קראוסקופף.

האזינו לריאיון עם עמנואל קראוסקופף:

הוא סיפר שהקמת התא היהודי זכה לתמיכת אלפי חברים ב"אלטרנטיבה לגרמניה" ואילו המתנגדים היו מעטים. "הגורמים הקיצוניים במפלגה התנגדו לקבוצה שלנו, אבל רק כשלושים איש תמכו בהם. אנחנו קיבלנו תגובות אוהדות מאלפים. אנחנו לא אמרנו שאין אנטישמיות במפלגה. יש כמו שיש בכל מפלגה. אבל הגורמים הקיצונים אצלנו מופיעים כל הזמן בתקשורת, כיוון שבשלטון מפחדים מאיתנו ומנסים להציג את המפלגה כאנטישמית".

מפלגת הימין הקיצוני הקימה לאחרונה תא יהודי להתפקדות למפלגה, במטרה להתקרב לקהילה היהודית ולישראל. יהודים מגרמניה שהתפקדו למפלגה סיפרו לכאן חדשות כי "הם לא אנטישמים ולא הומופובים. הם מתנגדים למגמת האיסלאמיזציה שמתרחשת הלכה למעשה".