איילת שקד
צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

שקד: "להערכתי הבחירות יהיו בתחילת 2019"

שרת המשפטים אמרה בכאן רשת ב' כי "חוק הגיוס הוא עניין פתיר, עכשיו ממתינים להחלטת ראש הממשלה". לדבריה, "הממשלה הזאת צריכה לסיים את ימיה. חבל ללכת לבחירות שנה לפני הזמן"
כאן הערב
10 באוקטובר 2018
18:56

שרת המשפטים איילת שקד אמרה היום (רביעי) כי לדעתה הבחירות יערכו בתחילת השנה הבאה. בריאיון לתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' אמרה שקד לרן בנימיני ואמילי עמרוסי כי "חוק הגיוס זה עניין פתיר והוא לא הסיבה לבחירות, זה בידי ראש הממשלה. שר הביטחון והחרדים יכולים להגיע למתווה מוסכם. כפי שזה נראה כרגע, אני חושבת שהבחירות יהיו בתחילת 2019". 

האזינו לריאיון המלא עם איילת שקד:

"לדעתי הממשלה הזאת צריכה לסיים את ימיה. היא מתפקדת היטב ויש הצלחות רבות. חבל ללכת לבחירות שנה לפני הזמן", הוסיפה שקד. "הציבור בישראל, ציבור מצביעי הימין צריך למתמוך בבית היהודי. בסופו של דבר ברור שנתניהו יהיה ראש הממשלה, הליכוד מוביל בצורה משמעותית. מי שקובע את האופי זה השותפות הקואליציוניות". 

שקד התייחסה למצב בעזה והוסיפה: "אמרנו מזמן שצריך להתייחס בצורה אגרסיבית לאלו שמנסים להפריח בלוני תבערה או לחדור לשטח ישראל. יש רצון בעזרת האו"ם להרגיע את המצב. זה תהליך מאוד ארוך שמעורבים בו כבר כמה חודשים. כשהאלימות התחילת היינו צריכים להגיב בעוצמה רבה". 

בנוגע לחקירת ראש לשכת עורכי הדין, אפי נווה, אמרה השרה: "הוא כרגע נמצא בחקירה שצריכה להסתיים מאוד מהר. נחכה להחלטת הפרקליטות. הוא כבר הודיע שלא יגיע לוועדה למינוי שופטים עד שהחקירה לא תסתיים".