זירת פיגוע הירי במפעל בברקן
צילום: פלאש 90

אחרי הירי: המחבל בברקן התחבא במשך כ-5 דקות בחדר סמוך

פרטים חדשים על הפיגוע במפעל: לפי עדויות של פועלים, המחבל לא נמלט ממקום הפיגוע מיד לאחר שרצח את קים לבנגורנד-יחזקאל ואת זיו חג'בי – אלא הסתתר בחדרון צמוד מבלי שאיש הבחין בו. לאחר מכן הצליח להימלט כשהוא חמוש, ולעלות ככל הנראה על טרמפ לכיוון שכם
כרמל דנגור
10 באוקטובר 2018
21:26

בזמן שהמצוד אחר המחבל נמשך, נחשפו היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11 פרטים חדשים על הפיגוע במפעל באזור התעשייה ברקן שבו נרצחו שני ישראלים. על פי עדויות פועלים שהיו בזירת הפיגוע ונחשפו לתיעוד של מצלמות האבטחה, המחבל לא נמלט מיד ממקום הפיגוע – אלא התחבא במטבחון צמוד לזירה.


מהעדויות עולה כי אחרי שרצח את זיו וקים, ופצע עובדת נוספת, המחבל הסתתר בתוך חדרון הצמוד למקום הירי. הוא חיכה במשך כחמש דקות, בזמן שעובדי המפעל מטפלים בנפגעים, מבלי שאיש הבחין בו. אחרי דקות ספורות הוא נמלט כשהוא חמוש. במערכת הביטחון מעריכים כי אחרי שעזב את אזור התעשייה ברקן הוא עלה על טרמפ לכיוון שכם.

יום לאחר הפיגוע הובאה בכאן רשת ב' עדותו של המאבטח שבדק את המחבל בכניסה לאזור התעשייה, שבה הוא טען כי בגלל העומס במקום לא ניתן לבצע בידוק ביטחוני ראוי. לדברי המאבטח, בשעות הבוקר מגיעים לאזור התעשייה אלפי פועלים בשעה, ולמרות התראות גלאי המתכות הם לא יכולים לבדוק את אישורי הפועלים.

"המגנומטר מצפצף כל הזמן ולנו אין מה לעשות עם זה", אומר המאבטח. "אנחנו בקושי מצליחים לבדוק שהיתרי הכניסה שהם מציגים לא מזויפים. אין לנו יכולת לבצע בידוק ביטחוני ממשי לפועלים". המחבל שביצע את הפיגוע החזיק בהיתר כניסה לאזור התעשייה והרובה ששימש לירי היה בתיק על גבו.