מנהיג חמאס בעזה סינוואר, באפריל
צילום: אי-פי

קטר במסר לחמאס: אם אבו מאזן יקטע את הסיוע לעזה - אנחנו נממן את החסר

על רקע איומי רמאללה לעצור את הסיוע הכספי לרצועה, אמר גורם פלסטיני לכאן חדשות: אמרו לחמאס לא לדאוג, הם יפוצו במידת הצורך
דנה בן שמעון
11 באוקטובר 2018
07:54

גורם פלסטיני אומר לכאן חדשות כי קטר העבירה מסר לחמאס ולפיו אם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן יקטע את הסיוע לרצועת עזה, היא תהיה מוכנה למלא את החסר ולהעביר מימון לעזה.

קטר העבירה את המסר לחמאס בשבועיים האחרונים על רקע איומי רמאללה לעצור את הסיוע הכספי לרצועת עזה. הקטרים אמרו לחמאס כי אל להם להיות מודאגים מהדבר, שהרי קטר מוכנה לפצות את הארגון על כך ולהעביר כספים לעזה.

המסר מדוחא בא על רקע מאמצי הרגיעה ברצועת עזה ולנוכח איומים החוזרים ונשנים של אבו מאזן להטיל עוד סנקציות על רצועת עזה, חלק ממדיניות הענישה שלו כלפי חמאס. בימים האחרונים הכניסה ישראל לעזה כמה משאיות סולר לתחנת הכוח ברצועה, סולר במימון קטרי ובפיקוח האו"ם, כדי להקל על המשבר ההומניטרי. ברשות הפלסטינית תקפו את המהלך ואמרו כי הדבר מחזק את חמאס ומגביר את הבידול בין עזה לרמאללה. 

אמש הודיעו במשרד החוץ הקטרי כי אמיר קטר החליט להעביר 150 מיליון דולר לרצועת עזה באמצעות הקרן הקטרית, סיוע כספי דחוף לטיפול במשבר ההומניטרי ברצועה. גם מצרים איננה שבעת רצון מהסנקציות של אבו מאזן על עזה ואף נרשמה שיחת טלפון מתוחה בין נשיא מצרים א-סיסי לבין יו"ר הרשות לפני כחודש, במהלכה ביקש הנשיא המצרי מהמנהיג הפלסטיני לעצור את העיצומים על עזה ונימק זאת בכך שהדבר עלול לפגוע בביטחון הלאומי של מצרים.