הבורסה ביפן
צילום: אי-פי

אחרי הירידות בארצות הברית: הבורסות בתל אביב ובאסיה צונחות

המסחר בארצות הברית ננעל בירידות חדות, בשל חשש המשקיעים מעליה בריבית. בתגובה רשמו הבורסות באסיה נפילות של כארבעה אחוזים. חברות הטכנולוגיה הן הנפגעות העיקריות כתוצאה מכך
אי-פי וליאל קייזר
11 באוקטובר 2018
08:49
עודכן ב 10:16

הבורסה בתל אביב נפתחה הבוקר (חמישי) בירידות חדשות, על רקע הירידות בבורסות בעולם. זאת לאחר שהבורסות באסיה צנחו בעקבות הירידות אמש בבורסה בניו יורק. המדדים המרכזיים בטוקיו, בהונג-קונג ובשנחאי מאבדים כארבעה אחוזים מערכם. זאת לאחר שמדד הדאו ג'ונס ירד ב-3.1 אחוזים ומדד הנאסדק בארבעה אחוזים. זאת בשל חשש של המשקיעים מעלייה חדה בשיעור הריבית.

מדד הניקיי היפני איבד 3.9 אחוז מערכו במהלך היום, המדד הראשי של סין ירד ב-4.3 אחוז. השווקים בשאר מדינות דרום אסיה רשמו ירידות דומות. במהלך הלילה נפל מדד הדאו ג'ונס האמריקני ביותר מ-800 נקודות. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי הבנק הפדרלי "השתגע" כשהעלה את שיעור הריבית, וטען כי השווקים כעת רק מתקנים עצמם.

החששות מפני עליית הריבית בארצות הברית הובילה למכירת מניות טכנולוגיה ואינטרנט. חברות אפל ואמזון רשמו את היום הגרוע שלהם מזה שנתיים. מניית אפל ירדה ב-4.6 אחוז ואמזון הפסידה 6.2 אחוז מערכה. פרנסיס טאן, אסטרטג השקעות בבנק הפרטי UOB אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי "הערכת השווי של המניות בארצות הברית, במיוחד מניות הטכנולוגיה, היא עדיין גבוהה למדי".