יירוט הרקטה בעוטף עזה
צילום: dor_210

אזעקה נשמעה בדרום: כיפת ברזל ביצעה יירוט בעקבות זיהוי שגוי

תושבים בדרום דיווחו על קולות נפץ בעקבות האזעקות. צה"ל: לא בוצע ירי מעזה. עקב פעילות ביטחונית נחסמו כבישים בעוטף עזה. לתושבים באזור לא הוצאו הנחיות מיוחדות
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
11 באוקטובר 2018
09:00
עודכן ב 10:53

אזעקות נשמעו הבוקר (חמישי) בעוטף עזה והסביבה, מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בזיהוי שווא. בתוך כך, כבישים בעוטף עזה נחסמו בעקבות פעילות ביטחונית באזור. 

זאת על רקע האירועים ברצועת עזה בתקופה האחרונה, שכללו ניסיונות חדירה לשטח ישראל, השלכת מטעני חבלה לעבר כוחות צה"ל והפרות סדר. זאת בנוסף לעלייה במספר בלוני התבערה שנחתו בשטח ישראל. 

מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי "אין חסימות צירי תנועה במרחב מועצה אזורית אשכול. פעילות חקלאית בכל שטחי המועצה מתבצעת כרגיל". אתמול פרצו בשטח ישראל שש שריפות שנגרמו מבלוני תבערה. 


במהלך השבוע נרשמו כמה מקרים של הפרות סדר בגבול רצועת עזה. ביום שני הפרו כמה עשרות כלי שיט פלסטיניים את הסדר בגבול הימי, וספינות של חיל הים מנעו מהם לחצות אותו. בד בבד, אלפי פלסטינים התפרעו בצפון הרצועה, ליד קיבוץ זיקים. לוחמי צה"ל ירו בתגובה אל עבר המתפרעים. משרד הבריאות ברצועת עזה מסר כי בעימותים נפצעו 29 פלסטינים, בהם 11 מאש חיה והשאר משאיפת עשן ומחבלות שונות. 

מוקדם יותר השבוע פורסם בכאן חדשות תיעוד של אנשי "יחידת ההטרדה הלילית" שהקימו הפלסטינית בעזה, במטרה להתיש את כוחות צה"ל הפרוסים באזור. בתיעוד מיוחד נראים המפתרעים מבעירים צמיגים ומפעילים צופרים. לדברי אחד מהם, "אנחנו נטריד אותם כל הזמן, יום ולילה. אנחנו נרדוף אותם אפילו לתוך הבתים שלהם".

במערכת הביטחון בישראל מרגישים את התגברות האלימות על הגדר מצד חמאס. לאחר ששני פלסטינים שני פלסטינים חתכו את גדר הגבול עם רצועת עזה ביום שלישי וחדרו לשטח ישראל. הם זוהו ונמלטו חזרה לשטח הרצועה. במקביל, כ-150 בני אדם השתתפו בהפגנה אלימה סמוך לגדר, וצה"ל ביצע ירי הרחקה.