רגע המעצר של שפק, היום
צילום: חדשות מקור אמין

בתום מצוד שנמשך שעות: נתפס בן זוגה של הנרצחת מנתניה החשוד ברצח

המשטרה איתרה סמוך לאביחיל את יצחק שפק, החשוד ברצח עליזה שפק. חברתה של הנרצחת: "הוא כבר תקף אותה ואיים עליה. לא מפתיע שהוא רצח אותה". הלווייתה תתקיים ב-15:30 בבית העלמין בעיר
הדס גרינברג
11 באוקטובר 2018
11:28

בתום מצוד שנמשך שעות, המשטרה עצרה הבוקר (חמישי) את יצחק שפק, החשוד ברצח עליזה שפק אמש בנתניה. הוא אותר סמוך למושב אביחיל שבעמק חפר. הלוייתה של שפק תתקיים בבית העלמין ותיקים בנתניה ב-15:30.

השניים נפרדו לפני יותר משנתיים, ולהם ארבעה ילדים. בשנת 2016 הורשע שפק בתקיפת אשתו ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר. אמש הוא התקשר לחבר קרוב, סיפר לו שרצח את פרודתו וניתק את השיחה. החבר הוא שהזעיק את המשטרה.


חברתה של הנרצחת סיפרה לכאן חדשות: "זה היה עניין של זמן, הוא כבר תקף אותה ואיים עליה. מסכנים הילדים, איזה סבל היה להם ממנו. לא מפתיע שהוא רצח אותה. הכתובת היתה על הקיר".

המקרה התרחש בסביבות השעה 22:00 ברחוב עמק חפר בעיר. פראמדיק מד"א רפי שבע סיפר: "כשנכנסו לדירה ראינו אישה כבת 50 מחוסרת הכרה עם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותה". לפי עדות, הבעל הלך לשכנים, אמר להם "תגידו לילדים שאני אוהב אותם" - ונמלט.

מעיריית נתניה נמסר כי "עליזה טופלה ברווחה בהתאם לצרכים שהועלו לפני מספר חודשים וסיימה את הטיפול לבקשתה. בשל צנעת הפרט לא נוכל להרחיב בנושא. עם היוודע דבר הרצח, צוות עובדים סוציאליים יצא לאירוע לתמוך במשפחה ההמומה בשעת כאבה. המשפחה תמשיך להיות מלווה על ידי עובדים סוציאליים ממינהל הרווחה בנתניה".