הדס מלכא

בוטל קיצור העונש למסייע לרוצחים של הדס מלכא

ביהמ"ש קבע כי ועדת השחרורים לא נתנה את הדעת למסוכנותו של האני דארי, תושב מזרח י-ם שהסיע את המחבלים שרצחו את מלכא בשער שכם. נתניהו בירך על ההחלטה
אסף פוזיילוב
11 באוקטובר 2018
14:13

האני דארי, תושב מזרח ירושלים שהסיע את המחבלים שרצחו את לוחמת מג"ב הדס מלכא בשער שכם לפני כשנה וחצי, ישאר במאסר. כך קבע היום (חמישי) בית המשפט המחוזי בבאר שבע, אשר ביטל את החלטת ועדת השחרורים להקדים את שחרורו של דארי, שנידון ל-14 חודשי מאסר.

לפי החלטת בית המשפט, ועדת השחרורים לא נתנה את הדעת למסוכנות של האסיר והחלטתה חרגה ממתחם הסבירות. ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על החלטת בית המשפט, ואמר כי "מרצחים וסייענים צריכים להיענש במלוא החומרה ולמצות את עונשם עד תום".

באוגוסט האחרון הוחלט להעניק למלכא צל"ש. לאחר שהוריה התבשרו על הענקת הצל"ש, אמר אביה של הדס, דוד, לכאן חדשות כי "ההחלטה היא חשובה, אבל לא ברמה הפרטית והמשפחתית, אלא יותר ברמה הציבורית. היא מהווה גם מסר חשוב מאוד לחברה על כל מה שהדס האמינה ומימשה: מנהיגות, רגישות, אהבת הארץ, נתינה, אחוות לוחמים, חברות של אמת".

מלכא בת ה-23 נהרגה בחודש יוני בשנה שעברה מדקירות של מחבל בפיגוע משולב בשער שכם ובזירה נוספת בירושלים. לאחר שפגע בה היא נאבקה איתו במשך כמה שניות וניסתה לשלוף את נשקה, עד שהכוח שהיה במקום ירה למוות במחבל. מלכא מתה מאוחר יותר מפצעיה בבית החולים הדסה הר הצופים.