מעצר המחבל
צילום: דובר צה"ל

נתפס המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בכיכר החטיבה בשומרון

בפעילות משותפת של שב"כ, צה"ל וימ"מ נעצר תושב ג'מאעין, בן 19, שדקר בצהריים חייל מילואים ופצע אותו בינוני. הוא הועבר לחקירה. בפיגוע נפצעה קל גם צעירה בת 26. מפקד חטמ"ר שומרון: "נמשיך לאפשר ביטחון ואיכות חיים לתושבי השומרון"
כרמל דנגור, כרמלה מנשה
12 באוקטובר 2018
00:00
עודכן ב 07:46

כוחות שב"כ, הימ"מ וצה"ל עצרו אמש (חמישי) את המחבל שביצע בצהריים את פיגוע הדקירה בעמדה הצבאית בכיכר החטיבה, סמוך לחווארה שבשומרון. המחבל הוא תושב ג'מאעין שבאזור שכם, בן 19. הוא הועבר לחקירת שב"כ.

מפקד החטיבה המרחבית שומרון, אלוף-משנה שגיב דהן, אמר לאחר מעצר המחבל כי "הדבר הזה הסתייע באמצעות פעילות מודיעינית ומבצעית, בשיתוף פעולה של כוחות צה"ל, מג"ב, משטרה ושב"כ. המשימה שלנו זה להמשיך לחזק את ההגנה ולאפשר ביטחון ואיכות חיים לתושבי השומרון.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב בחשבון הטוויטר שלו: "עבודה מודיעינית ומבצעית יוצאת דופן הביאה ללכידת המחבל, שעות אחרי הפיגוע שביצע בכיכר חטמ"ר שומרון. כל האמצעים הללו ורבים נוספים חוזרים להתמקד במשימה העיקרית- ללכוד את הרוצח המתועב מברקן. גם החשבון איתו ייסגר במהרה".

יוסי דגן ראש המועצת האזורית שומרון בירך את כוחות צה"ל על לכידת המחבל וקרא לגרש את משפחתו מיהודה ושומרון עוד הלילה.

זהותו של המחבל הייתה ידועה למערכת הביטחון זמן לא רב לאחר שביצע את פיגוע הדקירה. צה"ל, שב"כ ומשמר הגבול דלקו אחריו במהלך השעות שלאחר הפיגוע כשהמצוד המתמקד בטווח שטח רחב - אותו שטח שבו מתקיימים החיפושים גם אחרי המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן.

בפיגוע בכיכר החטיבה המרחבית שומרון נדקר חייל מילואים בן 32 ונפצע באורח בינוני. צעירה בת 26 נפגעה מנתז, בעקבות הירי לעבר המחבל. השניים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשהם בהכרה מלאה. הדוקר נמלט מהמקום.


על פי עדויות של החיילים בזירה,  חייל המילואים שנדקר, אבטח לבדו את תחנת האוטובוס ויתר החיילים היו מפוזרים במרחק מה ממנו. חייל שהגיע מעמדה אחרת ניסה לירות במחבל אחרי שהתרחק כמאה מטרים מהמקום, אבל המחבל נכנס לרכב ונמלט.

הפיגוע היום היה השלישי בחודש האחרון. רצף פיגועם שגבה עד כה שלושה הרוגים. למרות זאת מעריכים במערכת הביטחון כי אנו לא בפתחה של הסלמה במצב הביטחוני.

כמו כן, מדובר צה"ל נמסר כי נמשכות הפעולות ללכידת המחבל שביצע את פיגוע הירי בברקן בתחילת השבוע, בו נרצחו קים לבנגרונד-יחזקאל בת ה-28 וזיו חג'בי בן ה-35. במסגרת החיפושים אחר המחבל, נעצרו כמה חשודים נוספים במרחב החטיבה המרחבית מנשה.