הפגנות מול שגרירות סעודיה בוושינגטון
צילום: אי-פי

גורמים טורקים ואמריקנים: יש הקלטות המוכיחות את רצח העיתונאי הסעודי

לפי אותם גורמים, טורקיה הציגה בפני האמריקנים את הקלטות האודיו והווידיאו, אשר מוכיחות כי ג'אמל חאשוקג'י נרצח בקונסוליה הסעודית. שומעים כיצד חוקרים ומכים אותו, מתעללים בו ואז רוצחים אותו", אמר גורם טורקי
מערכת כאן חדשות
12 באוקטובר 2018
07:18

גורמים טורקים ואמריקנים אמרו הלילה (שישי) כי בידי טורקיה יש הקלטות אודיו ווידיאו, שמוכיחות כי העיתונאי הסעודי ג'אמל חאשוקג'י נרצח בקונסוליה הסעודית באנקרה. לפי אותם גורמים, ההקלטה מצביעה על כך שבקונסוליה עצרו את חאשוקג'י, לאחר שנכנס לשם ב-2 באוקטובר, ולאחר מכן רצחו אותו וביתרו את גופתו.

"באחת מקלטות האודיו שומעים כיצד חוקרים ומכים אותו, מתעללים בו ואז רוצחים אותו", אמרו אותם גורמים. לפי דיווחים, יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סאלמן, פנה השבוע בנושא ליועצו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, בעקבות ההאשמות נגד סעודיה.

שר החוץ של איחוד האמירויות, אנוואר גרגש, פרסם סדרת ציוצים בהם הוא מתייצב לצד סעודיה בפרשת היעלמותו של העיתונאי ג'מאל חאשוקג'י. "הקמפיין הפראי נגד ריאד צפוי וגם התיאום בין הגורמים שמסיתים צפוי. ההשלכות של הניסיון לפגוע פוליטית בסעודיה יהיו קשות מנשוא", כתב גרגש.

אתמול דווח ב"וושינגטון פוסט" כי על פי מידע שבידי המודיעין האמריקני, יורש העצר של סעודיה, מוחמד בן סלמאן, הוא שהורה להביא למעצרו של העיתונאי הסעודי בקונסוליה באיסטנבול. ייתכן כי בעקבות תקלה בתכנית, הוחלט לחסל את האיש.

ה"וושינגטון פוסט" וה"ניו יורק טיימס" כתבו כי מעורבותו של יורש העצר הסעודי בפרשה היא מכה לממשל האמריקני בכלל, ולחתנו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר בפרט. השלטונות בטורקיה ממשיכים לחקור את ההיעלמות והם נשענים בין השאר על מידע משעון היד של העיתונאי מסוג אפל ווטש שעמו נכנס לקונסוליה. ה"דיילי מייל" מדווח היום כי חאשוקג'י נרצח בעקבות מידע שהיה לו, על הקשר בין סעודיה לבין פיגועי ה-11 בספטמבר.