שפק בבית המשפט, הבוקר

הוארך מעצר הבעל החשוד ברצח פרודתו: "שיתנו לי גזר דין מוות"

בית משפט השלום האריך את מעצרו של איציק שפק ב-12 ימים, והשופטת אף קבעה כי הוא יישאר בהשגחה בתקופת המעצר. אחרי הדיון טענה עורכת דינו כי "מדובר במקרה טראגי"
הדס גרינברג
12 באוקטובר 2018
09:38
עודכן ב 13:46

בית משפט השלום בפתח תקווה האריך הבוקר (שישי) את מעצרו של איציק שפק, החשוד ברצח פרודתו עליזה שפק, ב-12 ימים. במהלך הדיון אמר שפק: "אני רוצה שיתנו לי גזר דין מוות וזהו".

על פי בקשת השופטת שפק יהיה תחת השגחה קבועה בעת המעצר. עורכת דינו של החשוד, הילה מזל מוהדב, טענה במהלך הדיון שהמנוחה התנהגה באופן מחפיר כשזרקה את הכלבה מהבית וגם את ילדם המאומץ העבירה לטיפול של החשוד. אחרי הדיון אמרה: "מדובר במקרה טראגי, סכסוך בין אישי מאוד קשה, הסכם הגירושים היה אמור להיחתם החודש".

במקביל נחשפה היום התכתבות בין שפק לבין אחת מחברותיה כשבועיים לפני הרצח. "הרשיתי לאדם מסוים לעשות ממני אפס, חסרת ביטחון וחסרת אמצעים לקום וללכת", כתבה באחת ההודעות. 

בתום מצוד שנמשך שעות, המשטרה עצרה אתמול את שפק, לאחר שאותר סמוך למושב אביחיל שבעמק חפר. 

ההתכתבות עם החברה

השניים נפרדו לפני יותר משנתיים, ויש להם ארבעה ילדים. בשנת 2016 הורשע שפק בתקיפת אשתו ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר. שלשום הוא התקשר לחבר קרוב, סיפר לו שרצח את פרודתו וניתק את השיחה. החבר הוא שהזעיק את המשטרה.


חברתה של הנרצחת סיפרה לכאן חדשות: "זה היה עניין של זמן, הוא כבר תקף אותה ואיים עליה. מסכנים הילדים, איזה סבל היה להם ממנו. לא מפתיע שהוא רצח אותה. הכתובת היתה על הקיר".

המקרה התרחש ביום רביעי בסביבות השעה 22:00 ברחוב עמק חפר בעיר. פראמדיק מד"א רפי שבע סיפר: "כשנכנסו לדירה ראינו אישה כבת 50 מחוסרת הכרה עם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות שבסופן נאלצנו לקבוע את מותה". לפי עדות, הבעל הלך לשכנים, אמר להם "תגידו לילדים שאני אוהב אותם" - ונמלט.