השריפה בנחל שקמה
צילום: אדי ישראל

מהבוקר: 7 שריפות בעוטף עזה, אש ללא שליטה בנחל שקמה

צוותים רבים של כבאות והצלה, בסיוע כלים כבדים ומטוסי כיבוי, פועלים להשתלט על שריפה גדולה שפרצה בנחל שקמה כתוצאה מבלון תבערה. שריפות נוספות פרצו בארז, ניר עם ותלמים. מוקדם יותר הבוקר אותר בלון תבערה בחצר בית ספר במועצת אשכול
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
12 באוקטובר 2018
11:04
עודכן ב 11:58

מספר שריפות כתוצאה מבלוני תבערה פרצו הבוקר (שישי) בכמה מוקדים ביישובי עוטף עזה. לשריפה גדולה בנחל שקמה הוזנקו מטוסי כיבוי ויש סכנה שהאש תתפשט לכיוון החממות של קיבוץ זיקים. ציר 34 נחסם לתנועה בין יד מרדכי לבין שדרות בשל להבות שהתפשטו לכיוון הכביש, ונפתח בחזרה סמוך לשעה 12:00. מוקדי שריפות נוספים הם קיבוץ ארז, תלמים, ומאגר ניר עם.

כוחות כיבוי רבים הוזנקו לטיפול בשריפה בנחל שקמה, בסיוע של גרורי צה"ל וכלים כבדים. בנוסף הוזנקו למקום מטוסים מטייסת אלעד.

מוקדם יותר הבוקר אותר בלון תבערה בשטח בית ספר יסודי במועצה האזורית אשכול. הוא אותר על ידי אם הבית במסגרת בדיקה וסריקה שגרתית שנעשית בכל בוקר. היא דיווחה לקב"ט המועצה, והבלון טופל ונוטרל על ידי אנשי ביטחון אשכול לפני הגעת התלמידים לבית הספר.


שריפה בכביש 34

“העירנות של אם הבית והגעתם המיידית של אנשי ביטחון אשכול אפשרו טיפול בבלון בטרם הגעת התלמידים לבית הספר ואת פתיחת יום הלימודים בצורה תקינה", אמר ראש מועצת אשכול גדי ירקוני. "תושבי אשכול מתמודדים יותר מחצי שנה עם טרור הבלונים שלא מבדיל בין שדות לבתי ספר. אנו תובעים מממשלת ישראל לפעול בנחישות כדי לשים סוף לאיום זה ולחזק לילדינו את תחושת הביטחון".

במקביל, ברצועת עזה מתכוננים להפגנות המוניות סמוך לגדר, שיתקיימו תחת הכותרת "הפגנות למען אינתיפאדת ירושלים". אתמול פורסם בחדשות הערב כי ארגוני הטרור בעזה לא מצליחים להגיע להסכמה בדבר ההפחתה של ההתפרעויות על גדר הגבול עם ישראל. עוד דווח כי חמאס מוכן להפחית בכמות התהלוכות בתמורה להקלות הומניטריות, אך בג'יהאד האסלאמי מתנגדים.

צילום: ביטחון אשכול

אתמול התקיימה פגישת פיוס בת חמש שעות ברצועה ובג'יהאד אמרו כי לא קיבלו תמורה מספת כדי לחדול מההתפרעויות כליל. בפיקוד הדרום אמרו כי זיהו ירידה במפלס האלימות שמפעיל חמאס.

תגיות:
שריפה