התפרעויות בגבול עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

3 מחבלים חצו את הגדר וחוסלו; 7 פלסטינים נהרגו

כ-15 אלף פלסטינים התקהלו בכמה מוקדים לאורך הגבול. חלקם השליכו מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה לעבר הלוחמים. משרד הבריאות בעזה דיווח כי נהרגו שבעה פלסטינים בהתפרעויות. הזרמת הדלק לרצועה הופסקה
כתבי כאן חדשות
12 באוקטובר 2018
18:53
עודכן ב 22:09

כ-15 אלף פלסטינים הגיעו הערב (שישי) לכמה מוקדים לאורך הגבול ברצועת עזה. חלקם התפרעו והשליכו מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הצבא. בנוסף הם הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר החיילים. בצה"ל מסרו כי כמה מחבלים שחצו את הגדר והתקרבו לעמדת הצבא נורו ונהרגו. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי נהרגו שבעה פלסטינים בהתפרעויות.


בצה"ל זיהו כמה מחבלים שהניחו מטען שהתפוצץ על הגדר והצית אותה. הפיצוץ יצר פתח בגדר, דרכו עברו כ-20 פלסטינים. החיילים ירו לעברם ורובם חזרו לשטח רצועת עזה. שלושה מהמחבלים התקרבו לעמדת צה"ל ונורו למוות.

גם מנהיג חמאס איסמעיל הנייה הגיע לאזור ההפגנות ופונה משם לאחר שנורו לעברו רימוני גז מדמיע. שר הביטחון אביגדור ליברמן הורה לעצור לאלתר הזרמת דלקים לעזה: "ישראל לא תסבול מצב, שבו מצד אחד מתאפשרת כניסת מכליות דלק לעזה ומנגד מופעלים טרור ואלימות כנגד חיילי צה"ל ואזרחי ישראל".

מוקדם יותר דווח כי לרצועה נכנסו ארבע משאיות של סולר קטרי דרך מעבר כרם שלום. נאמר כי המעבר נפתח היום באופן חריג וכי הוכנסו כ-150 אלף ליטרים של סולר לתחנת הכוח המרכזית בעזה. לפי גורם בעזה גם אתמול נכנסו ארבע משאיות סולר. מתחילת השבוע הוכנסו 11 משאיות בסך הכל עם 400 אלף ליטרים של סולר.

אמש דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי ארגוני הטרור ברצועה לא מצליחים להגיע להסכמה בדבר ההפחתה של ההתפרעויות על גדר הגבול עם ישראל. דווח כי חמאס מוכן להפחית בכמות התהלוכות בתמורה להקלות הומניטריות, אך בג'יהאד האסלאמי מתנגדים.

לפני שבוע הגיעו כ-20 אלף פלסטינים להפגנות אלימות בכמה מוקדים לאורך הגבול עם עזה. חלקם התפרעו והשליכו לעבר כוחות צה"ל מטענים ורימונים. בנוסף, המתפרעים הבעירו צמיגים ויידו אבנים. בתגובה ביצע צה"ל שתי תקיפות בצפון הרצועה. משרד הבריאות בעזה דיווח על שלושה הרוגים, בהם נער בן 12, ועל יותר מ-370 פצועים.

בהכנת הידיעה סייעו: משה שטיינמץ, איציק זוארץ, סולימאן מסוואדה ואסף פוזיילוב