מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה על נאום רה"מ: "המדיניות שלנו - עמימות בונה"

מזכ"ל חיזבאללה התייחס לראשונה לחשיפת מתקני הטילים בביירות על ידי נתניהו בעצרת האו"ם. נסראללה אמר כי הוא לא צריך "לתת תשובות על הטענות"
רועי קייס
12 באוקטובר 2018
19:56

התייחסות ראשונה היום (שישי) של מזכ"ל חיזאללה חסן נסראללה לחשיפת מתקני הטילים של ארגון הטרור ליד נמל התעופה של ביירות על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו "המדיניות שלנו ביחס לעניינים צבאיים היא עמימות בונה", אמר נסראללה בנאום בטלוויזיה בטקס אזכרה לאמו של עימאד מורנייה, ראש הזרוע הצבאית של חיזבאללה שחוסל.

לדברי נסראללה, הוא לא צריך לתת תשובות על הטענות שהעלה נתניהו בעצרת האו"ם בנוגע למתקן טילים ליד נמל התעופה בבירות. מזכ"ל חיזבאללה בירך את משרד החוץ בלבנון על היוזמה שלו לעשות תדריך וסיור לשגרירים במקום: "הזיוף של נתניהו נחשף".

נסראללה הודה לאזרחי לבנון על ש"קיבלו בלגלוג וצחוק" את הודעות הטקסט שישראל שלחה להם, בהן התריעו שיש מחסני טילים בקרבת הבתים שלהם. "זו הדרך הנכונה - להגיב בלגלוג על כל מה שמפיצים מובילי המלחמה הפסיכולוגית הכושלים בישראל. הם כושלים. אסור שאף אחד יסייע להם להצליח. זו האחריות של כולנו", אמר נסראללה.

נתניהו הציג מפה של ביירות בה מסומנים מתקני טילים שחיזבאללה, לדברי נתניהו, הציב בשדה התעופה. "חיזבאללה משתמש בכוונה בתושבי ביירות כמגנים אנושיים. הם הציבו מתקני טילים בתוך שדה התעופה של ביירות. יש לי מסר לחיזבאללה - ישראל יודעת מה אתם עושים, איפה אתם עושים את זה וישראל לא תיתן לכם לעשות את זה", אמר ראש הממשלה.