צוללת דולפין
צילום: משה שי, פלאש 90

תלונה חמורה: מיקור חוץ מייקר פרויקטים של צה"ל

המרכז לשיקום ואחזקה של צה"ל הגיש טוען כי חברות חיצוניות שעובדות עם הצבא, שואבות אליהן בכירים, אחרי שאלה מעבירים להן עבודות במאות מיליוני שקלים. עלות צביעה של צוללת על ידי חברה חיצונית זינקה פי עשרה
מערכת כאן חדשות
12 באוקטובר 2018
22:46

המרכז לשיקום ואחזקה של צה"ל הגיש תלונה חמורה בטענה כי חברות חיצוניות שעובדות עם הצבא, שואבות אליהן בכירים, אחרי שאלה מעבירים להן עבודות במאות מיליוני שקלים. כך חשף הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת בחדשות השבוע בכאן 11.


אחת הדוגמאות שניתנה היא עלות צביעת הצוללות. העלות לצביעת צוללת אחת עומד על 1.6 מיליון שקלים. לאחר שהעבירו את העבודה לחברה חיצונית, המחיר עלה פי עשרה ל-16 מיליון שקלים.

דני חדד, יו"ר המרכז לשיקום ואחזקה של צה"ל: "מפקדים בצה"ל מקדמים הכנסת מנהלים מחברות מסחריות, בהם מפקדים לשעבר של המרכז לשיקום ואחזקה של צה"ל, ומוציאים עבודות שהצבא מסוגל לבצע לבד בעלות קטנה בהרבה".

תגובת זרוע היבשה: "מתקיימים תהליכים מבחינת המענה האופטימלי והאיכותי ביותר לייעול ולמיקור חוץ. כל מענה נבחן בהתאם לצורך המבצעי והשיקולים הכלכליים על פי הנהלים בצה"ל ובמשרד הביטחון. הפגיעה בשמם הטוב של קצינים מכהנים משוללת כל יסוד ובעלת טעם לפגם".