נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

טראמפ על שחרור הכומר האמריקני: "אין הסכם סודי עם אנקרה"

הנשיא אמר כי יתכן שייפגש בבית הלבן עם אנדרו ברנסון, ששוחרר ממעצר בטורקיה וצפוי לנחות היום בבסיס בארצות הברית. שלשום דווח כי בהסכם בין המדינות נקבע לכאורה כי בוושינגטון יקלו את הלחץ הכלכלי על טורקיה בתמורה לשחרורו של הכומר
מערכת כאן חדשות
13 באוקטובר 2018
07:46

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר הלילה (שבת) כי יתכן שייפגש בבית הלבן עם הכומר האמריקני אנדרו ברנסון, ששוחרר אמש ממעצר הבית שבו שהה בטורקיה. ברנסון המריא הלילה במטוס של צבא ארצות הברית מנמל תעופה באיזמיר לגרמניה, שם ישהה לפני שימשיך לארצות הברית וינחת בבסיס צבאי סמוך לוושינגטון.

עוד אמר הנשיא בשיחה עם כתבים בסינסינטי בשולי כינוס בחירות, כי הכומר סבל רבות וכי ארצות הברית מכירה טובה לאנשים רבים. עם זאת, טראמפ הכחיש דיווחים על הסכם סודי בין וושינגטון ואנקרה שנועד לשים סוף לקרע ביחסים בין המדינות שגרמה הפרשה. שלשום דווח כי בהסכם נקבע לכאורה כי התביעה תוותר על כמה מן האישומים נגד ברנסון, ובתמורה תקל ארצות הברית את הלחץ הכלכלי מעל טורקיה.

ברנסון, כומר אוונגליסטי מצפון קרוליינה שמתגורר בטורקיה יותר מ-20 שנה, נעצר בשנת 2016 לאחר ניסיון ההפיכה נגד הנשיא הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן והואשם בטרור ובריגול. אתמול גזר עליו בית משפט בטורקיה שלוש שנות מאסר. מאחר שנשא כבר את רוב העונש, הוחלט לשחררו ממעצר הבית שבו היה נתון.