המפולות באינדונזיה
צילום: אי-פי

אינדונזיה: 21 הרוגים, רובם ילדים, בשיטפונות ובמפולות

שיטפונות ומפולות שנגרמו מגשמים עזים גרמו להריסתם של יותר מ-500 בתים באי סומטרה. "פעולות הפינוי, כמו גם פעולות החילוץ וההצלה, נמצאות בעיצומן", אמר דובר הסוכנות לניהול אסונות. 15 בני אדם עדיין מוגדרים כנעדרים
סוכנויות הידיעות
13 באוקטובר 2018
13:44

גשמים עזים באינדונזיה הביאו לשיטפונות ולמפולות שגרמו למותם של 21 בני אדם לפחות, בהם 11 ילדים. 15 בני אדם נוספים מוגדרים כנעדרים ויותר מ-500 בתים בצפון ובמערב האי סומטרה הוצפו או ניזוקו, וכמה מהם אף נסחפו עם הזרם - כך מסרו היום (שבת) הרשויות.

"פעולות הפינוי, כמו גם פעולות החילוץ וההצלה, נמצאות בעיצומן", אמר סוטופו פורוו נוגרוהו, דובר הסוכנות לניהול אסונות. "עם זאת, הכפרים שנפגעו נמצאים בהרים והגישה אליהם קשה בגלל הכבישים הפגומים".

11 ילדים הלומדים בבית ספר אסלאמי בצפון סומטרה מתו אתמול כשקיר בכיתתם התמוטט בעקבות נהר סמוך שעלה על גדותיו. "הקורבנות נקברו בשטף של בוץ ופסולת מהקיר", הוסיף סוטופו. שני בני אדם נוספים נמצאו מתאים לאחר שכלי הרכב שלהם נסחפו בנהר. ארבעה אנשים מתו במפולות בעיר סיבולגה בצפון סומטרה. ארבעה נוספים נהרגו בשיטפונות בזק במערב סומטרה, בהם שני ילדים.

לפני כשבועיים הכה צונאמי בעיר פאלו שבאי סולאווסי במרכז אינדונזיה, וקדמה לו רעידת אדמה עזה בעוצמה של 7.5 בסולר ריכטר. מניין ההרוגים עומד על 1,234 בני אדם, כשעל פי הערכות, מספר ההרוגים הסופי יעמוד על אלפים. במקביל, נמשכים מאמצי הסיוע והחילוץ לתושבים רבים.