טראמפ נפגש עם הכומר ברנסון
צילום: אי-פי

ברנסון נפגש עם טראמפ: "מתפלל שאלוהים יעניק לך כוח וחכמה"

נשיא ארה"ב נפגש עם הכומר ששוחרר ממעצר בטורקיה והגיע למולדתו. ברנסון אמר לאחר הפגישה בחדר הסגלגל כי הוא אוהב את העם הטורקי. טראמפ הדגיש כי ארה"ב לא משלמת כופר
יותם רוזנוולד
13 באוקטובר 2018
23:07

הכומר האמריקני אנדרו ברנסון, ששוחרר ממעצר בטורקיה, נחת הערב (שבת) בארצות הברית ונפגש עם הנשיא דונלד טראמפ. ברנסון כרע ברך והתפלל לאלוהים שיעניק לטראמפ "כוח וחכמה" במהלך הפגישה, שנערכה בחדר הסגלגל בבית הלבן.

ברנסון התייחס לשהותו בטורקיה, שנמשכה 25 שנים, ואמר כי הוא אוהב את העם הטורקי. "אני רוצה לבלות זמן עם ילדיי, אחר כך אתפלל ואברר מה אלוהים מתכנן לחלק הבא של חיי", אמר הכומר.

טראמפ הדגיש שוב כי לא בוצעה עסקה עם טורקיה כדי לשחרר את הכומר וכי ארצות הברית לא משלמת כופר. "יש עסקה פסיכולוגית – אנחנו מרגישים הרבה יותר טוב לגבי טורקיה", אמר הנשיא האמריקני והוסיף כי הוא רוצה "להודות לארדואן על שאפשר זאת".

בית משפט בטורקיה קבע אתמול כי הכומר האמריקני, ששהה במעצר בית במדינה, ישוחרר. ברנסון הואשם בעבירות של ריגול וסיוע לטרור. הוא נעצר ב-2016 בחשד למעורבות בניסיון ההפיכה נגד נשיא טורקיה שאירע באותה השנה.

המקרה של ברנסון, כומר אוונגליסטי מצפון קרוליינה, שמתגורר בטורקיה יותר מ-20 שנה ונעצר לפני כשנתיים, הוביל למשבר בין ארצות הברית לטורקיה. ברנסון הואשם בקשרים עם חמושים כורדים ועם פתהוללה גולן, איש הדת הגולה בארצות הברית, אותו מאשים ארדואן בניסיון ההפיכה.