מטוס אל על
צילום: משה שי, פלאש 90

יו"ר אל על מאיים: אם יימשך הסכסוך עם משרד החוץ - נקרקע טיסות

בחברה טוענים שמשרד החוץ לא מתכוון להעסיק את עובדי הביטחון בחוץ לארץ בניגוד להסכם. הדבר עלול לפגוע גם בשתי חברות התעופה הישראליות הנוספות, ארקיע וישראיר
שרון עידן
14 באוקטובר 2018
12:10

יו"ר אל על", אלי דפס, שלח בימים האחרונים מכתב דחוף בנוגע למחלוקת בין החברה למשרד החוץ בנוגע להעסקת אנשים ביטחון ישראלים בחוץ לארץ. במכתב, שנשלח למנכ"ל משרד ראש הממשלה, לראש הסגר ולראש המטה לביטחון לאומי הוא הזהיר כי מתחילת השנה הבאה לא יתקיימו טיסות.

לטענת החברה, משרד החוץ לא מתכוון להעסיק את עובדי הביטחון, בניגוד להסכם שהיה. מדובר במחלוקת שעלולה לקרקע את שלוש חברות התעופה הישראליות – אל על, ארקיע וישראיר. 

בתחילת החודש נרשמו שיבושים בחברת התעופה אל על, לאחר שהחברה לא הצליחה לאייש טיסות לאירופה. בחודש הבא אמורות להיכנס לתוקף תקנות טיס חדשות שישנו את הסכמי העבודה והשכר של הטייסים ובכך ייתכנו שיבושים נוספים.

בחודש יוני ביטלה אל-על תשע טיסות בעקבות המשבר החריף בין הנהלת החברה ובין הטייסים כשהמשא ומתן בין הצדדים עלה על שרטון. בין הטיסות ששובשו היו הקווים לניו יורק ומומביי. המחלוקת העיקרית היא סביב מה שנחשב לשעת טיסה כאשר המשרה מוגדרת כ-80 שעות חודשיות, אך הטייסים טוענים כי בפועל הם עובדים 240 שעות.