זירת השריפה, ארכיון

מת מפצעיו האב שהציל את משפחתו בשריפה בירושלים

בסוף חודש יולי נפגע רונן עוז באורח אנוש בשריפה שפרצה במלונית בירושלים, לאחר שהציל את אשתו וילדיו מהלהבות. נגד אחד העובדים הוגש כתב אישום בגין הצתת המבנה, ככל הנראה בשל סכסוך עם בעלת המקום
יערה שפירא
14 באוקטובר 2018
16:15

בבית החולים שיבא בתל השומר מת היום (ראשון) מפצעיו רונן עוז, שנפצע פצעים אנושים בשריפת המלונית בירושלים לפני חודשיים וחצי, אחרי שהציל את אשתו וילדיו. עובד לשעבר במלונית, מוחמד ג'עברי, הואשם כי הצית את המלונית בסיוע של עובדת אחרת שפוטרה, בשל סכסוך עם בעלת המקום.

בסוף חודש יולי בשעות הלילה המאוחרות, הוזעקו שוטרים למלונית במרכז העיר בעקבות שריפה שהחלה להתפשט במקום וגרמה לפציעתם של יותר מ-10 בני אדם שפונו לקבלת טיפול רפואי. החשוד העיקרי אותר זמן קצר לאחר מכן והוא נעצר לחקירה, במהלכה שיחזר את ההצתה.

מהחקירה עלה כי ג'עבר, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייו, ביצע זאת על רקע כספי ורומנטי. במהלך החקירה עלה החשד כי שני בני אדם נוספים מעורבים באירוע והם נעצרו. על פי החשד, השניים ידעו על כוונת החשוד וקשרו קשר לביצוע עבירה. החשודה, בשנות ה-30 לחייה, ידעה על פי החשד על כוונת החשוד ואף סייעה לו בכך, לפני ההצתה ואחריה. החשוד הנוסף שנעצר ונחקר, בן 22, חשוד בכך שידע על כוונת החשוד העיקרי וגם הוא, על פי החשד, סייע לו להימלט.

אחד העצורים בחקירת הצתת המלונית אמר בשיחה עם כאן חדשות כי לא ידע שיש פצועים באירוע. בריאיון עם אסתי פרז בכאן רשת ב' אמר העצור, שנחשד באי-מניעת פשע ואשתו נעצרה בחשד למעורבות, כי "אלוהים לא מרשה לשרוף אנשים". 

האזינו לשיחה עם החשוד:

מג'ד ג'עברי, אחיו של החשוד, אישר בשיחה עם כאן חדשות ימים ספורים לאחר האירוע כי אחיו היה באזור בזמן ההצתה, אך הכחיש כי  הוא אשם בשריפה. "הוא לא אדם שיכול לפגוע ככה באנשים, הקשר שלו עם מנהלת המלון היה ממש טוב - כמו ידידים", אמר ג'עברי.

ארבעה בני משפחה אחת נפגעו בדליקה שפרצה במלונית. עוז האב פונה מהמקום במצב קשה מאוד לבית החולים הדסה עין כרם והיתר הוגדרו במצב קשה. בני המשפחה סבלו משאיפת עשן וכוויות וארבעתם היו מונשמים ומורדמים.

בנוסף אליהם, אישה בת 40 ושני נערים כבני 13 טופלו במקום ולא נזקקו לפינוי לבית החולים. מחקירת האירוע עלה כי השריפה פרצה במבואה בין הדירות.