אביגדור ליברמן
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

ליברמן לכאן חדשות: "לא צריך לכבוש את עזה כדי לתת מכה קשה לחמאס"

בתום ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני התייחס שר הביטחון למתיחות בדרום ואמר: "שלא יהיו אשליות לראשי חמאס, אנחנו מוכנים לתת את המכה הכי קשה שיש". על מדיניות התקיפות של ישראל בסוריה, לאחר הפלת המטוס הרוסי, אמר: "זה שלא שומעים על תקיפות, זה לא אומר שזה לא קורה". האזינו
כאן הערב
14 באוקטובר 2018
19:02

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (ראשון) למתיחות ברצועת עזה, ובריאיון לתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' אמר כי "מה שראינו בשבוע האחרון מחייב אותנו לעשות היערכות מחדש. אין צורך לכבוש את עזה כדי לתת מכה קשה לחמאס".

האזינו לריאיון עם ליברמן בכאן רשת ב':

עוד אמר ליברמן, בתום ישיבה של הקבינט המדיני ביטחוני, כי "לישראל אין את הלוקסוס לנהל מלחמות יש-ברירה, וחייבים למצות את כל האופציות לפני שמחליטים לצאת למלחמה. אנחנו מיצינו את כל האופציות הקיימות. שלא יהיו אשליות לראשי חמאס, אנחנו מוכנים לתת את המכה הכי קשה שיש.

"מה שראינו בחודש האחרון זו הפעלת אלימות בלתי פוסקת בגבול ישראל, ורק בזכות המדיניות הנחושה והעקבית שלנו אף ישראלי לא נפגע, ויש אלפי נפגעים בצד השני. אנחנו מבינים ללב תושבי הדרום ופועלים להבטיח להם מציאות אחרת. על אף כל האלימות על הגדר, לא עצרנו לרגע בבניית המכשול התת-קרקעי והמשכנו בהשמדת המנהרות. אני יכול להעיד ממקור ראשון שצה"ל נמצא בשיא המוכנות מאז 1967".

בתוך כך, אתמול איים ליברמן על חמאס והודיע כי כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועה. ליברמן הדגיש כי על הפלסטינים לחדול גם משיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול היישובים הישראליים.

בריאיון הערב לכאן רשת ב' התייחס שר הביטחון גם למדיניות התקיפה של ישראל בסוריה, אחרי תקרית הפלת המטוס הרוסי, ואמר: "זה שלא שומעים על תקיפות בסוריה, זה לא אומר שזה לא קורה. אנחנו לא ויתרנו על שום אינטרס וצורך מבצעי. המדיניות שלנו לא השתנתה, ולא נאפשר לאיראן להפוך את סוריה לבסיס צבאי".

על סוגיית חוק הגיוס אמר יו"ר ישראל ביתנו כי "אין שום סיבה ללכת לבחירות על חוק הגיוס זה יהיה דבר מיותר ולא אחראי. אין שום צורך בבחירות מוקדמות, ואין צורך ליצור מחלוקת סביב חוק הגיוס, שהוא החוק הטוב ביותר והמאוזן ביותר גם עבור הציבור החרדי".