זירת הרצח בנתניה
צילום: מד"א

לשוטר שרצח את אשתו לא היה עבר אלים: "גבר בטיפול לא היה רוצח"

במשטרה אומרים כי לא היו תלונות קודמות על אלימות מצד בעלה של אגרנווץ וואסה בת ה-36, שירה בה אתמול למוות בשעה ששלושת ילדיהם שהו בבית. מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בוויצו, רבקה נוימן, אמרה בכאן רשת ב': "אנחנו עדים להדבקה. מדאיג שמשפחות חולפות מתחת לרדאר של הרשויות"
הדס גרינברג
15 באוקטובר 2018
08:51

במשטרה אומרים הבוקר (שני) כי לא היו תלונות קודמות על אלימות במשפחה של האישה שנרצחה על ידי בעלה השוטר אמש בנתניה. המחלקה לחקירות שוטרים הופקדה על חקירת הרצח משום שעל פי החשד ירה שוטר בן 24 והרג את אשתו, בת 36.

השוטר עצמו דיווח למשטרה כי ירה באשתו ונעצר עם הגעת השוטרים לביתם ברחוב נחום. בשעת הרצח היו בבית שלושת הילדים, שניים של האישה מנישואים קודמים וילד משותף, של בני הזוג תינוק כבן חודשיים.

הריאיון המלא עם רבקה נוימן, מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בוויצו:

רבקה נוימן, מנהלת האגף לקידום מעמד האישה בוויצו, הדגישה כי אלימות במשפחה מתקיימת בוואקום עם המון מנגנוני השתקה וסודיות. "זו אחת התופעות המושתקות ביותר. גבר בטיפול לא היה רוצח, גברים לא פונים לעזרה", אמרה נוימן בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב'

נוימן ציינה כי אנחנו עדים לתופעה של הדבקה – "איכשהו גברים שלא הייתה להם תכנית פעולה, מדורבנים מהמקרה וזה מניע אותם לפעול". לטענתה של נוימן, הרפורמה בנשק "טיפשית ומסוכנת". לדבריה, צריך להקפיא אותה מיד.

על פי החשד, ירה השוטר באשתו בסלון ביתם בעת ששאר הילדים שהו בחדריהם. חבריו לשרות העידו על בחור שקט, לא אלים. פראמדיק מגן דוד אדום, אושרי יצחק, סיפר גם הוא: "כשנכנסו לדירה ראינו אישה כבת 30 מחוסרת הכרה עם סימני אלימות קשים בפלג גופה העליון. ביצענו בדיקות רפואית ראשוניות בשטח אבל היא הייתה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".