חברי ישראל ביתנו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"החקיקה המשמעותית של ישראל ביתנו - סעיף 7א"

יו"ר הסיעה רוברט אילטוב התקשה לנקוב בהישג משמעותי של מפלגתו שכבר נכנס לספר החוקים. לדבריו, הצעת חוק עונש מוות למחבלים תעלה לקריאה ראשונה בחסות ההסכמים הקואליציוניים
קלמן ליברמן
15 באוקטובר 2018
09:28

ח"כ רוברט אילטוב, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, ציין הבוקר (שני) את סעיף 7א הנוגע לפעילות נגד מדינת ישראל של נבחרי ציבור כהישג המשמעותי ביותר של מפלגתו, זאת לאחר שהתקשה לנקוב בחקיקה משמעותית של ישראל ביתנו שנכנסה לספר החוקים. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב', טען חבר הכנסת כי "חוק הגיוס הוא חוק הדגל שלנו ואנחנו מעבירים אותו על פי הצעת חוק ממשלתית שהגישו צה"ל ומשרד הביטחון ואנחנו מתקדמים בדיוק באותו מתווה שהוגש ע"י הממשלה.הצעות חוק שישראל ביתנו מעבירה הן הצעות חוק לא פשוטות, שלא בקונצנזוס רחב וכדי להעביר אותן צריך פעילות אינטנסיבית בקואליציה. יש הרבה חוקים שהעברנו, חוקים של תיקונים שנוגעים לכל הסוגיות".

האזינו לריאיון המלא:

אנחנו רוצים להתקדם עם הצעת חוק עונש מוות למחבלים ולהביא אותה בקריאה ראשונה, משום שהקואליציה מחויבת להצעת החוק הזו בהסכמים קואליציוניים. הסיכום הוא שההצעה תתקדם במקרה שלא תהיה הצעה ממשלתית. הבקשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדון בקבינט לא התקבלה, מכיוון שפעמים רבות ההצעה עלתה לקבינט אבל ירדה מסדר היום".

אילטוב התייחס גם לשובם של חברי הכנסת מפגרת הקיץ וטען כי מדובר בשם קוד בלבד: "אין באמת פגרה, יש בחירות מוניציפליות ואנחנו עוזרים לאנשים שלנו בשטח. זו מערכת לא פשוטה כי אנשים לא רוצים ללכת לבחור בכלל, הם לא מבינים את החשיבות של הבחירות המקומיות למרות שמדובר בחיי היומיום. חברי הכנסת של הסיעה היו כל הזמן בשטח ועודדו את האנשים ואת הפעילים שלנו לבוא להצביע. חשוב שהציבור, ובמיוחד הציבור החילוני, יהיה מעורב. הוא לא מגיע לקלפי והמסים שלו מגיעים לאלה שכן מגיעים לקלפי".