דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

דיווח: סוכל ניסיון התנקשות בטראמפ ב-2017

בסרט תיעודי של "נשיונל ג'יאורפיק" חשפו שומרי ראשו של הנשיא כי טרם ביקורו בפיליפינים בשנה שעברה, פרסם דאעש סרטונים שקראו לתוקפים בודדים "לארוב" לטראמפ. בסריקות ברשת איתרו אנשי השירות החשאי איום ממשי, שנוטרל תוך דקות עם נחיתת הנשיא במנילה
מערכת כאן חדשות
15 באוקטובר 2018
10:27

שומרי ראשו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קבעו כי היה ניסיון התנקשות בחייו במהלך ביקורו בפיליפינים - כך נחשף בסרט תיעודי של "נשיונל ג'יאוגרפיק" ששודר אתמול (ראשון). השירות החשאי של ארצות הברית, הסוכנות האמונה על ביטחונו של הנשיא, סיכל את ההתנקשות.

ימים לפני ועידת איגוד מדינות דרום-מזרח אסיה שנערכה במנילה, עלתה רמת האיום ל"קריטית" בעקבות איומים המיוחסים ללוחמי דאעש. סרטונים שפרסם הארגון קראו לתוקפים בודדים "לשכב ולחכות" וכן "לארוב" לנשיא בעת ביקורו בפיליפינים. 

בציוץ בטוויטר שאיתרו אנשי השירות החשאי טרם יציאתו של הנשיא למנילה, נרמז על תקיפה אפשרית. בסריקת חשבון האינסטגרם של החשוד, אותרה תמונה של ספר שכותרתו "איך להרוג: ההיסטוריה של המתנקשים". לאחר שאנשי השירות החליטו ששני הרמזים מהווים איום ממשי, הם הצליחו לאתר את בעלי המחשב ומצאו אותו במנילה, קילומטרים בודדים מהמלון שבו אמור היה לשהות טראמפ. עם נחיתת הנשיא בפיליפינים, איתרו הסוכנים תוף דקות את החשוד בפארק סמוך למלון ועצרו אותו בסיועה של משטרת מנילה.