השר נפתלי בנט בכנס מעריב
צילום: עודד קרני, לע"מ

בנט תוקף שוב את ליברמן: "לא צריך להתעסק במרחבי דיג ודלקים"

חבר הקבינט יצא שוב נגד שר הביטחון על רקע האירועים ברצועת עזה. "מדיניות החתול ועכבר מול הטרור לא עובדת. הגיע הזמן לפגוע במחבלים", אמר בנט בכנס מעריב. שקד בכנס: "אבו מאזן לא שולח מחבלים, אבל מסית בזירה הבינלאומית"
אמוץ שפירא וגילי כהן
15 באוקטובר 2018
10:24

יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, תקף היום (שני) פעם נוספת את מדיניותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן כלפי הטרור מרצועת עזה. "מדיניות ה'חתול ועכבר' מול הטרור העזתי לא עובדת", קבע בנט בדברים שנשא בכנס השנתי של עיתון מעריב.  "במקום לצמצם ולהרחיב את מרחב הדיג, במקום להכניס ולצמצם דלקים - צריך פשוט להרוג את המחבלים שרוצים להרוג אותנו".

בנט האשים כי "הולכים רחוק ומחפשים כל מיני מענים מסובכים לבעיות לא כל כך מסובכות. הפתרון למחבל שחודר הוא לא להגדיל או לצמצם את כמות הדלקים, לא להרחיב או לצמצם את מרחב הדיג בשלושה או שישה קילומטרים. זה דבר יותר פשוט: מחבל שחודר מעזה למדינת ישראל - לא חוזר חי. מחבל שמנסה לפגוע באזרחי ישראל ולהרוג בנו-  צריך להרוג אותו. לא להתעסק במרחבי דיג ודלקים".

יו"ר הבית היהודי התייחס גם לבחירות הבאות: "ליבת הבחירות הבאות היא האם כשאתה מצביע ימין אתה מקבל ימין' או האם כשאתה מצביע ימין את מקבל שמאלה. ראש הממשלה הבא הוא נתניהו, והוא קובע מי יהיו הפרטנרים".

לפני כשבועיים תקף ליברמן את בנט בעקבות ביקורת שהשמיע נגדו על מדיניותו כלפי האירועים ברצועת עזה, ויצא במתקפה חריפה נגד יו"ר הבית היהודי. "לא אכפת לבנט, לא מחינוך ולא מביטחון. מבחינתי האיש נמחק, ממחר הוא פשוט לא קיים", הכריז ליברמן בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

הריאיון של שר הביטחון אביגדור ליברמן לאריה גולן:

ליברמן ענה לקביעה של בנט שלפיה "הסכמי ליברמן - חמאס קרסו": "בנט משקר במצח נחושה. אמרתי שאני לא מאמין בשום הסדר עם חמאס. על איזו רפיסות הוא מדבר? רק ביום שישי האחרון נהרגו שבעה פורעים ומעל 500 נפצעו ואף ישראלי לא נפגע".

כמה ימים לפני כן תקף בנט את מדיניותו של ליברמן בכל הנוגע למצב בעזה, והאשים כי שר הביטחון "השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס". בנט הוסיף: "הגיעה העת לומר את האמת: הסכמי ליברמן-חמאס קרסו". 

"בימים האחרונים אנו עדים לתוצאות המסוכנות שהביאה מדיניות ההבלגה והחולשה של שר הביטחון מול רצועת עזה – יותר הבלגה, יותר טרור", מסר בנט. "כך לא מנהלים מדיניות ביטחון, כך נראית מדיניות שהיא כישלון. כבר בתחילת האירועים הצגתי תכנית סדורה להתמודדות עם רצועת עזה המבוססת על עיקרון ברור: הבלגה תוביל להסלמה - והיא הובילה. מצביעי הימין הלאומי מצפים לראות יד קשה ואפס סובלנות כלפי טרור פלסטיני מסוכן".

שקד: "אבו מאזן לא שולח מחבלים, אבל מסית בזירה הבינלאומית"

שרת המשפטים איילת שקד תקפה בכנס את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואמרה כי אמנם הוא לא שולח מחבלים, אבל הוא פועל נגד ישראל בכל הכוח בזירה הבינלאומית. "אבו מאזן מפעיל את מכונה משומנת של הסתה נגד ישראל", אמרה שקד.

שרת המשפטים התייחסה לבית המשפט העליון ואמרה כי הוא יותר הטרוגני בניגוד לעבר. "המשימה הושלמה. בית המשפט הוא לא סניף של אחד", אמרה שקד. בעניין ראש לשכת עורכי הדין אפי נווה והחשדות נגדו כי עבר עבירה פלילית, הציעה שקד להתאפק עד לסיום החקירה.

בנושא הבחירות ועתיד המפלגה ציינה שקד כי אחרי עידן נתניהו, בנט הוא האיש שהכי מתאים להוביל את מחנה הימין. שרת המשפטים אמרה כי תרצה קדנציה נוספת במשרד. היא ציינה כי לא הספיקה לחוקק את חוק יסוד החקיקה ואת פסקת ההתגברות ומקווה להכניס את זה בהסכמים הקואליציוניים הבאים.