רומן זדורוב בבית המשפט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עורך דינו של זדורוב: "יש הוכחות חדשות שא.ק. היא הרוצחת"

בעקבות חשיפת "ידיעות אחרונות" על גילויים חדשים בתיק, קרא עורך הדין בכאן רשת ב' לחקור את א.ק. תחת אזהרה: "הפרקליטות היא לא אלוהים, כל התיק הזה מטויח". הפרקליטות בתגובה לפרטים: "הפרשה נחקרה ביסודיות בשעתו ולא נמצא בה ממש"
קלמן ליברמן
15 באוקטובר 2018
12:09

עו"ד ירום הלוי, המייצג את רומן זדורוב שהורשע ברצח תאיר ראדה, טען הבוקר (שני) כי קיימות הוכחות חדשות, שלפיהן א.ק. היא הרוצחת ולא מרשו. "יש ראיות שהצירוף שלהן הוא מעל ומעבר לנדרש כדי להרשיע מישהו ברצח במדינת ישראל. לא אכפת לי אם הייתה בריאה או חולת נפש או באיזה התקף פסיכוטי - אבל אדם אחר, שהוא לא רומן, רצח את תאיר", אמר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב'.

הבוקר נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי פרטים חדשים בתיק מצביעים על א.ק. כאחראית לרצח, בהם עדות חדשה שנמסרה אתמול במשטרה ומסמכים שונים המצביעים על מעורבות. "מה שאני יכול להגיד זה שא.ק. חייבת להיחקר שוב, ותחת אזהרה", הדגיש עו"ד הלוי. "א.ק. התוודתה בפני שלושה אנשים שונים, שלא מכירים אחד את השני, שרצחה את תאיר ואני אומר באחריות שיש עוד עשרות ראיות. הפרקליטות היא לא אלוהים, כל התיק הזה מטויח. בית המשפט העליון טעה טעות איומה".

האזינו לריאיון:

מהפרקליטות נמסר בתגובה לפרסום ב"ידיעות אחרונות": "בניגוד לפרסומים בנוגע לגילויים חדשים כביכול בפרשת רצח תאיר ראדה נבהיר כי פרשת א.ק. נחקרה ביסודיות בשעתו, ולא נמצא בה ממש. מבלי להתייחס לגופן של חקירות שבוצעו, נציין כי כל דיווח בהקשר זה נבדק, לרבות דיווחים על התוודויות של א.ק כמו גם של אחרים, וכי אמיתות הגירסה לגבי מעורבותה ברצח נשללה.

יחד עם זאת נקבע גם שאין אפשרות לשלול כי א.ק. סיפרה לגורמים שונים כי היא הרוצחת, וזאת נוכח מחלת נפש ממנה סבלה. בהקשר זה נציין כי לא נמצא - גם כיום - כל ממצא חדש שמלמד על אמיתות הדברים. נציין כי במהלך השנים היו מספר גורמים הסובלים ממחלת נפש ש'התוודו' על הרצח, אחד מהם אפילו הגיע בשעתו לבית משפחת ראדה. רשויות האכיפה תמשכנה לפעול לבדיקת כל דיווח או טענה שיעלו בהקשר זה, כפי שעשתה עד היום".