ארכיון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

אחרי העומסים והתקלות: יתוגברו הרכבות בצפון

בהנהלת הרכבת הודיעו שיוסיפו שתי רכבות לכל כיוון נסיעה בקו נהריה-תל אביב, אחרי שנרשמו עומסים כבדים בשל הסטת הקרונות לקו החדש בין נתב"ג לירושלים. אתמול התרחשו שלוש תקלות בקו החדש, שגרמו גם הן לעומסים ושיבושים
שרון עידן
15 באוקטובר 2018
15:40

אחרי העומסים הקשים בעקבות הוספת הקרונות לקו הרכבת החדש בין ירושלים לנתב"ג, רכבת ישראל צפויה ממחר (שלישי) לתגבר במעט את תנועת הרכבות בצפון הארץ.

תנועת הרכבות בקו נהריה-תל אביב תתוגבר החל ממחר. שתי רכבות לכיוון דרום יתווספו בשעות הבוקר, ושתיים נוספות בכיוון ההפוך אחר הצהריים.

העצירות של הרכבות הנוספות יהיו בתחנות: נהריה, עכו, קריית מוצקין, חיפה מרכזית המפרץ, תחנות חיפה ותחנות ת"א.

פרטי הרכבות שיתווספו:

201 בשעה 06:25 מנהרייה להגנה.

203 בשעה 07:25 מנהרייה להגנה.

212 בשעה 16:06 מההגנה לנהריה.

214 בשעה 17:06 מההגנה לנהרייה.

"לאור הצפיפות ברכבות מהצפון ואליו, תתגבר רכבת ישראל באופן זמני את קו נהריה תל-אביב", הודיעו ברכבת. "לצורך כך, ערכה רכבת ישראל שינויים בזמני תחזוקת הרכבות, כך שהטיפולים לחלק מהרכבות ייעשו בלילה. לצד זה, באישור משרד התחבורה, יבוצע קיצור מסוים בשתי רכבות בקו העמק".

השינויים בקו העמק: הרכבות שיוצאות מבית שאן בשעה 6:02 ו-7:02 יסיימו את נסיעתן בתחנת חיפה מרכז השמונה ולא ימשיכו לתחנת עתלית. שתי רכבות ערב בקו העמק יחלו בחיפה מרכז השמונה במקום בעתלית, 16:22 ו-18:22.

"אנחנו מברכים את רכבת ישראל על ההתעשתות בנושא על אף שהיא נעשית באיחור, ובכל זאת עדיף שהתיקון יגיע מאוחר מאשר לעולם לא", אמרו באשכול גליל מערבי. "יחד עם זאת, התוספת של ארבעת הקווים לא מספקת את התושבים, מדובר בעלה תאנה לאור הקיצוץ המסיבי שנעשה ברכבות לפני כן. אנחנו לא ננוח ולא נפסיק למחות עד שיוחזרו כל הקווים לצפון והשירות לציבור ישתפר".

אתמול התרחשו שלוש תקלות בקו הרכבת החדש בירושלים. הרכבות שהיו אמורות לצאת ב-7:00 וב-9:02 בוטלו ובנוסף מכשירי קריאת כרטיס ה"רב-קו" והמדרגות הנעות לא פעלו במשך כשעתיים.

תקלה במסוט, רכיב של מערכת האיתות שמאפשר העברה של רכבת ממסילה אחת לאחרת, גרמה לביטול הרכבת של 9:02 מירושלים וגם זו של 9:31 שיוצאת מנמל התעופה בן גוריון.

תגובת רכבת ישראל לתקלה הראשונה הייתה: "עקב תקלה ברכבת, בוטלה הרכבת של שעה 7:00 מירושלים. הנוסעים קיבלו מענה מהרכבת שיצאה לאחר מכן". התגובה לתקלה השלישית: "הורדנו את החשמל ועצרנו את תנועת הרכבות בזמן שטכנאים נמצאים שם לתיקון תקלה".

שלשום נודע לכאן חדשות כי הקרונות החדשים שהוזמנו עבור קו הרכבת לירושלים לא יגיעו לפני חג הפסח הקרוב. לאחרונה התברר כי כ-60 קרונות הורדו מקווי רכבת רבים בארץ, בעיקר בצפון ובאזור מודיעין, כדי לשמש את הקו החדש, מה שהוביל לעומס כבד בקווים הללו.

בשבועות האחרונים חלה צפיפות קשה בקווים רבים של הרכבת עם פתיחת הקו לירושלים. מדובר בעיקר בקווים בנהריה ובקריות – שם קוצצו הרכבות במחצית לטובת הקו החדש.

לפני פתיחת הקו החדש, דווח בכאן חדשות על ליקויים רבים. לפני כשלושה שבועות פורסם בכאן רשת ב' כי קו הרכבת החדש בין ירושלים לנתב"ג לא רושת במצלמות אבטחה, אף על פי שהחל כבר לפעול. בשלב זה, אזור המנהרות המהווה כ-20 קילומטרים מהקו בכל צד, פועל ללא כל אבטחה. מנייר עבודה פנימי של רכבת ישראל עולה כי פריסת המצלמות תיקח כשנתיים. דווח גם כי במהלך העבודות, נדחתה הדרישה לצקת בטון מתחת לפסים שיאפשר מעבר של רכבי חירום מעל המסילה בתוך המנהרות.