כך מנע המועמד לתפקיד המפכ"ל נקיטת הליכים נגד גיסו

הניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי נדרש לטפל בתיק שנפתח במח"ש נגד גיסו, גולן דדון. בהחלטה בנושא דן אדרי ולא טרח להזכיר את ניגוד העניינים. אחרי שהוחלט לא לקבל את ההמלצה, הוחלט לערוך ריאיון אזהרה, שגם אותו ערך אדרי
רועי ינובסקי
15 באוקטובר 2018
21:02

המועמד לתפקיד מפכ"ל המשטרה, ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי פעל למנוע הליכים משמעתיים נגד גיסו ששירת ביחידת אתג"ר ושעליו פיקד. כך פורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. מסמכים של המשטרה שהגיעו לידי כאן חדשות מגלים כי נגד השוטר, גולן דדון, נפתח תיק במחלקה לחקירות שוטרים, שם הוחלט להעמידו לדין משמעתי בגין שימוש בכוח שלא כדין, אי הזדהות וחיפוש לא חוקי. דדון הורשע, ננזף ונקנס.

הטיפול הועבר לידי המשטרה ואז עבר ליחידה שעליה אדרי פיקד. מהמסמכים עולה כי אדרי המליץ למחלקת המשמעת שלא לנקוט צעדים מנהליים נגדו, בשל טענה שמדובר במעידה חד פעמית, והוא דן בענייניו למרות הקרבה המשפחתית. עוד עולה כי גם ראיון האזהרה שבוצע לשוטר בוצע על ידי אדרי עצמו למרות הקרבה המשפחתית.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען, השוטר גויס ליחידה לאחר שעבר את כל שלבי הליך המיון, ככל שוטר אחר ובהתאם לנהלי משטרת ישראל. לשוטר היה אישור העסקה לשרת ביחידה והשניים הצהירו על קירבת המשפחה ביניהם כנדרש בפני הגורמים המוסמכים, ובהתאם קיבלו את אישור אגף משאבי אנוש לשרת באותה יחידה. למען הסר ספק, בשום שלב ניצב בדימוס אדרי לא פיקד באופן ישיר על השוטר. בנוסף, האירוע המדובר בגינו נשפט השוטר, התרחש כאשר שירת ביחידה אחרת שלא תחת פיקודו של ניצב בדימוס אדרי.

לאחר סיום ההליך בבית הדין המשמעתי, הועברה המלצת המפקד הישיר של השוטר שלא לנקוט בהליכים מנהליים נוספים על הצעדים שכבר ננקטו נגדו בבית הדין המשמעתי. המלצה זו התקבלה על ידי מפקד היחידה והועברה ככתבה וכלשונה למחלקת המשמעת במשטרה. מחלקת משמעת לא קיבלה המלצה זו והחליטה על נקיטת צעד מנהלי של ראיון אזהרה אותו הונחה ניצב בדימוס אדרי לקיים לשוטר ואכן כך עשה. למען הסדר הטוב נציין כי ישנו נוסח קבוע המוכתב מראש לראיונות מסוג זה ולמפקד אין כל מקום לשיקול דעת אישי בנושא.

משטרת ישראל שבה ומדגישה כי הניסיון להטיל דופי בניצב בדימוס רק בשל היותו מועמד למפכ"לות, שקוף ואינו מכבד את הנוגעים בדבר. משטרת ישראל כבר ציינה בעבר כי היא לא תיגרר לשיח של הכפשת מועמדים ותפעל לאפשר להליך הבחירה להתנהל באופן מכבד ומכובד".

תגיות:
משטרה