נתניהו, היום
צילום: Hadas Parush/Flash90

חוק הגיוס יאושר? הסעיף שעלול להכשיל את המהלך

חברי הקואליציה פנו ליו"ר דוד אמסלם בבקשה שיכנס את הוועדה המכינה את החוק. הדבר מעיד על רצינות הכוונה לזרז את קידום החוק. עם זאת, בדבריו במליאה, רמז נתניהו שברצונו להביא חוק שייתן הכרה לחשיבות ערך לימוד התורה, מה שעלול להוות בעיה מול יש עתיד וליברמן
מיכאל שמש וזאב קם
15 באוקטובר 2018
21:54

עם פתיחת כנס החורף של הכנסת, פנו היום (שני) בקואליציה ליו"ר דוד אמסלם בבקשה לחדש את דיוני הוועדה המיוחדת בכנסת שמכינה את חוק הגיוס, ועדה שבראשה הוא עומד. הבקשה מעידה על כוונת הקואליציה לזרז את קידום החוק.


בנאומו במליאה אמרה נתניהו כי בכוונתו להביא חוק שייתן הכרה לחשיבות ערך לימוד התורה. בכנסת יש כעת מי שתוהה האם בכך רמז שייענה לדרישת החרדים להכניס לחוק סעיף שיכיר בערך לימוד התורה. אם כך אכן יקרה, תהיה לנתניהו בעיה כפולה - גם מול חברי יש עתיד, שאת קולותיהם בכנסת הוא צריך כדי לאשר את החוק, ובעיקר מול שר הביטחון אביגדור ליברמן וישראל ביתנו, שספק אם יסכימו להוספת סעיף חדש כזה לחוק.

מוקדם יותר הערב ישב נתניהו במזנון הח"כים בכנסת יחד עם רעייתו שרה, והתייחס בשיחה עם עיתונאים למספר נושאים שעל סדר היום.

על חוק הגיוס אמר כי "אני בונה על דבר אחד כרגע – להעביר את חוק הגיוס. ההחלטה של הרבנים פותחת פתח, חוק הגיוס עומד בפני עצמו. אני לא צריך תירוץ כדי ללכת לבחירות, תכניסו את זה לראש. "החוק טוב לצבא, לציבור החרדי, הוא טוב לציבור בישראל ולאחדות העם וגם לשוק העבודה".

כשנשאל מדוע כן ללכת לבחירות ענה נתניהו כי "לא אמרתי שיהיו בחירות, אמרתי שהגיוס לא צריך להיות סיבה לכאן או לכאן. אם נראה שיש אפשרות להמשיך - נמשיך, ואם לא - אז לא נמשיך".