מרים פיירברג
צילום: פלאש 90

מסתמן: החלטה בתיקי פיירברג וצור - רק אחרי הבחירות לעירייה

על אף הניסיון לסיים את תיקי החקירה של ראשי הרשויות לפני הבחירות בעוד כשבועיים, מסתמן שבעניינה של ראש עיריית נתניה תתקבל החלטה רק אחר כך. בפרקליטות מתלבטים אם להעמיד לדין או לסגור את התיק. גם בעניינו של ראש עיריית ראשון לציון דב צור לא צפויה החלטה לפני הבחירות
תמר אלמוג ורועי ינובסקי
16 באוקטובר 2018
09:38

שבועיים לפני הבחירות המקומיות, מסתמן שעל אף הניסיון לסיים את תיקי החקירה, בעניינה של ראש עיריית נתניה מרים פיירברג תתקבל החלטה רק אחרי הבחירות. לפני כשנה וחצי המליצה המשטרה להעמיד את פיירברג לדין על קבלת שוחד, ואולם בפרקליטות מתלבטים אם להעמידה לדין על מרמה והפרת אמונים - או לסגור את התיק. 

גם בעניינו של ראש עיריית ראשון לציון דב צור לא צפויה החלטה לפני הבחירות. צור חשוד בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים במסגרת פרשת השחיתות בעירייה. על פי החשד, ראש העיר קיבל שוחד מקבלנים ואנשי עסקים הקשורים לארגון פשע והיטה לטובתם מכרזים. גם ח"כ דוד ביטן, לשעבר סגן ראש העיר, חשוד בין היתר בקבלת שוחד מארגון פשע. 

בתוך כך, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (שלישי) את ערעורו של איציק רוכברגר, וקבע כי אינו יכול להתמודד לראשות עיריית רמת השרון בשל העובדה שהורשע בעבירות שיש עמן קלון וריצה עבודות שירות. בית המשפט קיבל את טענות המדינה כי לנימוקיו של רוכברבגר לפיו דין עבודות שירות אינן כמאסר - אין בסיס.

מהתנועה לאיכות השלטון, שביקשה להצטרף למדינה בהליך כידיד בית המשפט, נמסר כי "רוכברגר ניהל קמפיין בחירות מזה מספר חודשים, והוליך שולל את ציבור הבוחרים במצח נחושה כשהוראות החוק בעניין ברורות - אסור לו להתמודד, כמו שאכן קבע בית המשפט".

לפני כארבעה חודשים פורסם ב"חדשות השבוע" בכאן 11 כי התיק נגד פיירברג קרס ואין ראיות להגשת כתב אישום נגדה בעבירת שוחד. בפרקליטות היו מחלוקות קשות אם ניתן להגיש כתב אישום נגד ראש עיריית נתניה, בשל קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק. החשדות נגד פיירברג עלו כשהתגלה, בין השאר, שחתמה על היתרי בנייה של פרויקט שבו הייתה לה בעלות על דירה באמצעות נאמן. לטענתה, החתימה שלה על האישור הייתה טכנית בלבד, מבלי שידעה כי מדובר בפרויקט שקשור אליה.