יעקב וינרוט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שותפו של וינרוט: "הוא היה גדול הפרקליטים של דורנו"

עו"ד בועז בן צור ספד בכאן רשת ב' לשותפו לשעבר: "האישיות הזו היא רחבה יותר מאשר פרקליט. זה אובדן של דמות גדולה". אילנה דיין, ששידרה כתבה נרחבת על וינרוט: "הייתה לו יכולות להתחבר לכל מיני סוגים של עולמות"
קלמן-ליברמן
16 באוקטובר 2018
09:45

עו"ד בועז בן צור נפרד הבוקר (שלישי) משותפו לשעבר יעקב וינרוט שנפטר הבוקר ואמר כי הוא "גדול הפרקליטים בדור האחרון". בריאיון לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' סיפר בן צור: "אנשים בחרו בו בגלל ההצלחות והיכולת שלו, ההנחה שאתה שם את הגורל שלך בידיים בוטחות". 

"יעקב היה שרוי בעולמות מאוד רחבים. התקיימו בו המון ניגודים. הוא היה חרדי שהתגייס לצבא ושרוי בעולמות החילוניים", הוסיף בן צור. "האישיות הזו היא רחבה יותר מאשר פרקליט, גם אם פרקליט מצוין. זה אובדן של דמות גדולה".

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד בועז בן צור: 

אילנה דיין, שהתלוותה לוינרוט במשך שנה לצורך כתבה שעשתה עליו, סיפרה בתכנית "קלמן-ליברמן" כי "אחד הדברים שהדהים אותי שהוא לחץ לי יד. יהודי עם כיפה שחורה, תמונות של רבנים, ספרי קודש על המדפים. הוא ניגש ולוחץ לי יד. הוא ידע לייצר דרמה סביב התלישות הזאת". 

"האיש הזה הצליח לזכות שורה ארוכה של זיכויים לאנשי ציבור בכירים. את הנקודה המכרעת הוא שמר לסוף. הוא הלך על הגבול, האמין בסנגוריה כהשקפת עולם", הוסיפה דיין. "לאיש היה קסם מיוחד. זאת הרגשה מיוחדת לשבת מול אדם שיודע הרבה יותר ממך, ויש לו יכולות להתחבר לכל מיני סוגים של עולמות". 

האזינו לריאיון המלא עם אילנה דיין: