הרכבת לירושלים
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

בכיר ברכבת ישראל: "התקלות בקו לירושלים - חבלי לידה"

סמנכ"ל חטיבת נוסעים ברכבת ישראל אמר בכאן רשת ב': "שבכל שלב שהיינו מעלים את הקו היו לנו אחוז מסוים של תקלות". לדבריו, הוא מודע לבעיית הנוסעים בצפון ועשה הכול כדי לפתור אותה
קלמן-ליברמן
16 באוקטובר 2018
10:46
עודכן ב 17:07

סמנכ"ל חטיבת נוסעים ברכבת ישראל, בועז הירש, הסביר הבוקר (שלישי) על התקלות בקו החדש לירושלים ואמר כי מדובר בחבלי לידה. בריאיון לתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב' אמר הירש כי "אנחנו חווים קשיים בהרצה של קו עם המון טכנולוגיות חדשות. הרוב המכריע של הנסיעות מתבצע ביעילות"

לדברי הירש, "אני חושב שבכל שלב שהיינו מעלים את הקו היו לנו אחוז מסוים של תקלות. עם כל הבעיות, ואני לא מכחיש שיש, הקו פועל פחות מחודש. הוא מריץ 52 רכבות מדי יום. אנחנו מפעילים בכל יום 560 רכבות. תקלה בקטר היא לא דבר נדיר. יש כאן טיפוס על עקומת הלימוד".

האזינו לריאיון המלא עם בועז הירש: 

הירש התייחס להעברת הקרונות מהקו בין נהריה לתל אביב, לטובת הקו החדש לירושלים ואמר: "השמיכה קצרה והביקוש לרכבת עולה. נכון, הנוסעים בצפון נפגעו לחלוטין. מהרגע שהבנו את גודל התופעה נעשה פה מאמץ כביר להוסיף רכבות".

הבוקר בוטלו ארבע רכבות בקו בין נתב"ג לירושלים בעקבות תפיסת המסילה לעבודות. והו האירוע השלישי מתחילת השבוע שבו מתרחשות תקלות בקו.
אתמול בערב נתקעו כ-150 נוסעים ברכבת שהייתה בדרכה לירושלים ונעצרה באחת המנהרות הסמוכות לתחנת המוצא, בשל תקלה בקטר. במשך שעה ו-20 דקות המתינו הנוסעים עד שהגיע הקטר החלופי שהועמד בכוננות, חילץ את הנוסעים והשיב את הרכבת לנתב"ג.