אבי בינמו
צילום: מתוך קמפיין הבחירות

ראש עיריית נשר איים: "אם תצביע למועמד אחר - היד שלך תרעד בקלפי"

אבי בינמו, המתמודד לכהונה נוספת בעירייה, הוקלט כשהוא מאיים על חבר מועצת העיר ומקשה עליו את הגישה למשאבי העירייה. ההקלטות, שפורסמו בכאן רשת ב', עמדו בבסיס עתירה שהוגשה נגד בינמו לוועדת הבחירות האזורית
חן ביאר
16 באוקטובר 2018
12:15

ראש עיריית נשר אבי בינמו, אשר מתמודד לכהונה נוספת, ננזף על ידי השופט יצחק כהן ראש ועדת הבחירות האזורית. בהקלטות שפורסמו הבוקר (שלישי) בתוכנית "קלמן ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב', ועומדות בבסיס עתירה של חבר מועצת העיר גיאורגי גרשקוביץ נגד בינמו, נשמע ראש העיר מאיים על חבר המועצה ומקשה עליו את הגישה למשאבי העירייה.

האזינו להקלטות:

הסיבה לאיומים טמונה בתמיכתו של גרשקוביץ ברועי לוי, מועמד אחר לראשות העירייה במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות. בשיחה בין השניים, ביקש גרשקוביץ להציב סוכה בבית דיור מוגן בעיר, במסגרת פרויקט מיוחד של העירייה. "אל תבקש מאף אחד בעירייה סוכה, כיסא או מסמר", נשמע ראש העיר אומר בהקלטה, "רק ממני אתה יכול לבקש, אני ראש העיר. אם תצביע לרועי לוי, לא קוראים לי אבי בינמו". בשיחה נוספת, 

בשיחה נוספת בין השניים, תהה חבר המועצה: "אבל למה אני צריך לבקש? צריך סוכות בבתים של פנסיונרים". בינמו השיב: "אתה פוליטיקאי שמתמודד, זה משהו אחר. הכל בסדר, אמרתי לך את דעתי - אם תצביע רועי לוי, כשתלך לקלפי - היד שלך תרעד. אם ליברמן יבוא לנשר, נעשה נגדו הפגנה שהוא יתבייש שהגיע לנשר. שילך לטפל בעזה, לא בנשר".

השופט קבע בהחלטתו כי "ההקלטות מדברות בעד עצמן. דבריו של ראש העירייה אינם תמימים כפי שטען ואני מצווה עליו להימנע מלמנוע את משאבי העירייה מועמדים אחרים. על העותר להגיש תלונה למשטרת ישראל בעניין האיומים".