רה"מ נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רה"מ לתושבת קריית שמונה: "את פשוט לא מעניינת"

במהלך טקס חנוכת מרכז רפואי בקריית שמונה, מחתה אורנה פרץ על סגירת חדר המיון בעיר. לאחר תגובת נתניהו, השיבה: "אתה מזלזל בי, אני בוחרת בך", והוצאה מהאולם על ידי שוטרים. לשכת ראש הממשלה: "האישה הפריעה גם כשביקש לדבר על וינרוט"
רובי המרשלג, גילי כהן ומיכאל שמש
16 באוקטובר 2018
12:34

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (שלישי) לקריית שמונה לחנוך מרכז רפואי והתעמת עם אחת התושבות. במהלך הטקס מחתה אורנה פרץ, תושבת קריית שמונה, על סגירת חדר המיון בעיר. ראש הממשלה אמר לה: "את פשוט לא מעניינת. את משעממת אותנו". בתגובה אמרה פרץ לנתניהו: "אתה מזלזל בי, אני בוחרת בך". שוטרים הוציאו את פרץ מהאולם, ובחוץ צעקה: "אני מצביעה לראש הממשלה כל ארבע שנים. זה לא אומר שאפשר לדרוך עלינו".


מלשכת ראש הממשלה נמסר: "צר לנו שלא מציגים את התמונה המלאה. מדובר באישה שהפריעה לראש הממשלה, כולל כשביקש לדבר על יעקב וינרוט. האישה צעקה 'יום עצוב', ראש הממשלה ענה שנכון, זהו יום עצוב עקב פטירתו של וינרוט אך לצערנו היא בחרה בכל זאת להפריע".

גורמים בסביבתו של נתניהו הוסיפו כי "ראש הממשלה לא נוטה להשיב כך לאלה המפריעים בזמן נאומו אך זו חצתה כל נורמה מוסרית ואנושית כשבחרה להפריע כשדיבר על לכתו של וינרוט. הפרעה זו בזמן שביקש לדבר על ידידו הכאיבה מאוד לראש הממשלה".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, כתב בתגובה לאירועים כי: "בשנה האחרונה ביקרתי ב-16 בתי חולים בישראל. יחד עם ח"כים שלנו. שמענו את האזרחים מפרגנים ומבקרים. זה ממש לא משעמם. התפקיד של אנשי ציבור הוא להקשיב ולתקן את מה שצריך. זה המחיר של 10 שנות שלטון. זה יהיה רע יותר אחרי 14".

גם חברת מפלגתו של גבאי, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שלי יחימוביץ', הצטרפה לדברי הביקורת. "אמירתו של נתניהו לאזרחית כי היא משעממת היא הרבה יותר מגסות רוח", תקפה. "היא משקפת את תפיסת עולמו. האישה שמחתה באוזניו על סגירתו של חדר המיון בקריית שמונה באמת ובתמים משעממת אותו, כפי שמשעממים אותו אזרחי ישראל הרגילים, הטרודים בבעיות שאנשים כמוהו, ממרום מגדל השן המנותק שלהם, אינם מכירים כלל. אין ספק שהחברים המיליארדרים של נתניהו מעניינים אותו הרבה יותר."