אהרן ברק
צילום: פלאש 90

אהרן ברק: "הצעתי ליעקב וינרוט לכהן כשופט בעליון"

נשיא בית המשפט העליון לשעבר חשף בכאן רשת ב' שהציע את התפקיד לפרקליט הבכיר. לדבריו, "הוא השיב שלא תהיה לו את האוביקטיביות הנדרשת לתפקיד". אבי וינרוט, אחיו של יעקב ספד לו: "אני לא חושב שאמרתי לו כמה אני מעריץ אותו"
בחצי היום
16 באוקטובר 2018
13:04

נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק סיפר היום (שלישי) בכאן רשת ב' כי הציע ליעקב וינרוט לכהן כשופט בבית המשפט העליון. בריאיון לתכנית "בחצי היום" ספד ברק לעורך הדין שהלך לעולמו ואמר לאסתי פרז: "הוא היה אדם מורכב. הייתה לי הערכה עצומה כלפיו".

"קיבלתי הצעה מאחד מחברי הוועדה לחשוב על האפשרות שהוא יהיה שופט בעליון. התקשרתי אליו, הוא בא אלי ועשינו שיחה ארוכה. אמרתי שלו שלא גיבשתי את עמדתי ושאלתי אותו מה דעתו", סיפר ברק. "הוא אמר שהוא מוקיר את החשיבות של בית המשפט העליון. אך לא יוכל לקבל את ההצעה. 'אני חי בשני עולמות, האחד זה העולם של בני ברק, השני של תל אביב. אני לא מאמין שאוכל להפעיל את האובייקטיביות הנדרשת".

האזינו לריאיון עם אהרן ברק: 

אחיו של יעקב וינרוט, פרופסור אבי וינרוט, ספד לאחיו ואמר בריאיון לאסתי פרז כי "הוא באמת היה איש גדול. יעקב היה אריה אמיתי, גם בהתמודדות הזאת הוא לחם בכזאת גבורה שאי אפשר לתאר. אי אפשר לתאר לכמה אנשים פשוטים הוא עזר ותמך. הוא לא ציפה אפילו שיגידו לו תודה. אבל אם הוא ראה שהקליינט עשה את העוול, הוא לא לקח את התיק".

"אני לא חושב שאמרתי לו כמה אני מעריץ אותו. אני חושב שאצלנו במשפחה את הדבר הה אף פעם לא אמרו. אין אנשים כאלה", המשיך וינרוט. "הוא היה עילוי בראש שקשה לתאר. אבל הלב החם היה יוצא דופן".

האזינו לריאיון עם פרופ' אבי וינרוט: