מסע ההלוויה של יעקב וינרוט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו ספד לוינרוט: "כל כולו היה רדיפת צדק, זו המהות שלו"

בניו של עו"ד הבכיר, שנפטר הלילה בגיל 71, ספדו לו גם כן. "זכינו לראות מה זו רגישות לזולת במצבים הכי קשים", אמר בנו יחיאל. דובי וינרוט: "חיינו לצד השראה בעולם שכולו חסד אמת וצדקה. אדם ענק נפטר היום, לא אדם רגיל"
תמר אלמוג
16 באוקטובר 2018
17:07
עודכן ב 19:06

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב (שלישי) לנתניה, להלווייתו של חברו, עורך הדין יעקב וינרוט, שנפטר הלילה. נתניהו ספד: "כל כולו היה רדיפת צדק, זהו המהות שלו. הערצתי את תבונתו, היה לו לב ענק", אמר ראש הממשלה והוסיף כי הוא רואה זכות גדולה מאוד שבמהלך חייו היה לו וינרוט "חבר ואח"."כעת כבה הנר, הוא הפיץ אור גדול שימשיך להאיר את דרכנו. הוא התקומם נגד עוולות ונתן צדקה. הוא אף פעם לא הלך עם העדר והצטיין במחשבה עצמאית. הערצתי את תבונתו ואת ליבו הענק", ספד נתניהו. ראש הממשלה סיים את דבריו כשאמר – "אינני חושב שנפגוש כמותו אי פעם. תמיד תשכון בליבנו, נזכור אותך לעד".  

בניו יחיאל ודוב, ראש ישיבת פוניבז' והרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו ספדו לו לוינרוט מוקדם יותר בטקס שנערך ברמת גן. "שמו גדול מכל תואר, שמו מתבלט בשמיים בשל היותו אותו צדיק שנמצא בין הזקוקים לעצה טוב ותמיכה", אמר הרב לאו. בנו יחיאל ספד – "זכינו לראות מה זו רגישות לזולת במצבים הכי קשים".

"צרכי הזולת היו הצרכים שלך, את עצמך היית שם במקום האחרון. אמרת שאתה לא חושש מהמוות, אלא חושש שהמחלה תיטול צלם אנוש – זה לא רק לא נטל, אלא הכפיל פי כמה וכמה", אמר יחיאל וינרוט.

דובי וינרוט: "חיינו לצד השראה בעולם שכולו חסד אמת וצדקה. אדם ענק נפטר היום, לא אדם רגיל. לאבא היו הרבה צרות של חסד שהוא לוקח איתו. עלה למעלה סניגור ענק ממדים. אם הייתי צריך לבחור הייתי בוחר בכך. אמר כל הזמן איך הילדים שלך יזכרו אותי? רזה ולא זז? ואמרתי יזכרו שלא משנה כמה אתה סובל אין תירוצים אתה ממשיך ולומד ועובד עד הסוף".

נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרן ברק סיפר היום בכאן רשת ב' כי הציע ליעקב וינרוט לכהן כשופט בבית המשפט העליון. בריאיון לתכנית "בחצי היום" ספד ברק לעורך הדין שהלך לעולמו ואמר לאסתי פרז: "הוא היה אדם מורכב. הייתה לי הערכה עצומה כלפיו".

עורך הדין הבכיר ד"ר יעקב וינרוט נפטר לפנות בוקר בגיל 71. בשנה האחרונה התמודד וינרוט עם מחלת הסרטן, כאשר למרות המחלה המשיך לעבוד ולהופיע בבתי המשפט. וינרוט, תלמיד חכם שהפך לרב ולדוקטור למשפטים, נחשב לאחד מעורכי הדין המובילים בתחום המשפט הפלילי.

וינרוט שילב בין עולם התורה לעולם המשפט, איש מעש שהעמיק בעולם הרוח. הוא ייצג שורה ארוכה של בכירים במגזר הפרטי והציבורי בפרשות שהסעירו את המדינה. בין השאר, ייצג את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחקירותיו האחרונות, וכך גם בקדנציה הראשונה שלו, בפרשת בר-און חברון. כמו כן, ייצג את השרים אביגדור ליברמן, אריה דרעי וצחי הנגבי, וכן את רפאל איתן, פואד בן אליעזר ועזר ויצמן המנוחים.