ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: באסל עווידאת, פלאש 90

נתניהו על התפרצות הפעילה לדבריו: "לא היה מתאים"

נתניהו ציין כי הוא רגיל לקבל ביקורות ואין לו בעיה עם קריאות ביניים, אבל זה קרה שעות ספורות לאחר שהתבשר על מות מקורבו יעקב וינרוט. התושבת התראיינה לכאן ב': "נעלבתי, לא בטוחה שאצביע שוב לנתניהו"
גילי כהן ומיכאל שמש
16 באוקטובר 2018
17:35

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שלישי) להתפרצות של פעילה פוליטית לדבריו הבוקר בטקס חנוכת המרכז הרפואי בקריית שמונה. נתניהו ציין כי הוא רגיל לקבל ביקורות ואין לו בעיה עם קריאות ביניים, אבל זה קרה שעות ספורות לאחר שהתבשר על מותו של עורך הדין הבכיר ומקורבו יעקב וינרוט. "התבשרתי על פטירתו של ידיד נפשי. הרגשתי שזה פשוט לא היה מתאים", אמר ראש הממשלה.


אורנה פרץ, תושבת קריית שמונה שהתפרצה לדבריו של נתניהו אמרה היום בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' כי היא נעלבה מראש הממשלה וכי אחרי שהצביעה לליכוד במשך כל חייה, היא לא בטוחה שתצביע שוב לנתניהו. "נפגעתי. כשכולם מוחאים לו כפיים עמדתי בודדה, כולם ניסו לקלל אותי ולתקוף אותי, קראו לי חצופה, וכולם מוחאים לו כפיים כאילו נאם את נאום האוסקר באו"ם, סיפרה פרץ.


"אני מאוהבת בנתניהו, אבל לא נראה לי שאצביע לראש הממשלה, ולא רק אני, הרבה תומכים שנמצאים איתי לא יבחרו בו", אמרה התושבת. לדברי פרץ, נתניהו לא מחק את הפער בין הפריפריה למרכז. "המצב לא השתפר. הכי פשוט זה לדבר על המיליונים שזורקים כאן", אמרה פרץ.

הריאיון המלא עם אורנה פרץ:

נתניהו הגיע היום לקריית שמונה לחנוך מרכז רפואי והתעמת עם פרץ. במהלך הטקס מחתה תושבת קריית שמונה על סגירת חדר המיון בעיר. ראש הממשלה אמר לה: "את פשוט לא מעניינת. את משעממת אותנו". בתגובה אמרה פרץ לנתניהו: "אתה מזלזל בי, אני בוחרת בך". שוטרים הוציאו את פרץ מהאולם, ובחוץ צעקה: "אני מצביעה לראש הממשלה כל ארבע שנים. זה לא אומר שאפשר לדרוך עלינו".

בעקבות אמירתו של ראש הממשלה, תקפו אותו פוליטיקאים רבים. יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, כתב בתגובה לאירועים כי: "בשנה האחרונה ביקרתי ב-16 בתי חולים בישראל. יחד עם ח"כים שלנו. שמענו את האזרחים מפרגנים ומבקרים. זה ממש לא משעמם. התפקיד של אנשי ציבור הוא להקשיב ולתקן את מה שצריך. זה המחיר של 10 שנות שלטון. זה יהיה רע יותר אחרי 14".

גם חברת מפלגתו של גבאי, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה שלי יחימוביץ', הצטרפה לדברי הביקורת. "אמירתו של נתניהו לאזרחית כי היא משעממת היא הרבה יותר מגסות רוח", תקפה. "היא משקפת את תפיסת עולמו. האישה שמחתה באוזניו על סגירתו של חדר המיון בקריית שמונה באמת ובתמים משעממת אותו, כפי שמשעממים אותו אזרחי ישראל הרגילים, הטרודים בבעיות שאנשים כמוהו, ממרום מגדל השן המנותק שלהם, אינם מכירים כלל. אין ספק שהחברים המיליארדרים של נתניהו מעניינים אותו הרבה יותר".

ח״כ איתן כבל (המחנה הציוני) תקף ואמר כי ככה נראה ראש ממשלה שצריך ללכת הביתה: "כמה זחיחות, התנשאות ויהירות. זהו פרצופו האמיתי של נתניהו. זה מה שהוא באמת חושב על תושבי הפריפריה שמתלוננים ועוד מצביעים בשבילו. זה מה שהוא גם חושב על תושבי עוטף עזה שכבר חצי שנה נמצאים תחת טרור של שריפות. וככה הוא חושב על כל מי שחושב אחרת ממנו. תקשיבו ותראו את זה שוב ושוב".