מטוס של "טורקיש אירליינס" (ארכיון)
צילום: אי-פי

חולה חצבת התגלה בטיסה מטורקיה לישראל

משרד הבריאות הורה לנוסעים בטיסת "טורקיש אירליינס" 788, שהמריאה מטורקיה לישראל ביום חמישי האחרון, לפנות בטלפון לרופא במקרה של חום או פריחה
ורד פלמן
16 באוקטובר 2018
18:48

משרד הבריאות הודיע היום (שלישי) כי חולה בחצבת עלה על טיסה מטורקיה לישראל. מדובר בטיסת "טורקיש אירליינס" 788, שהמריאה ארצה ביום חמישי האחרון.

במשרד קראו לנוסעים שהיו על הטיסה ליידע טלפונית את הרופא המטפל אם יפתחו תסמינים של חום או פריחה, על מנת לעדכן שהיו במגע עם החולה. נוסעים מקבוצות סיכון – תינוקות בני פחות משנה, נשים הרות, וסובלים מליקויים במערכת החיסון – התבקשו לפנות גם כן לרופא.

ביום שישי האחרון התגלו חולי חצבת בשתי טיסות של חברת התעופה האוקראינית "יוקריין אינטרנשיונל", שעליהן היו נוסעים ישראלים. גם אז הודיע משרד הבריאות כי על הנוסעים שאינם מחוסנים לפנות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם בהקדם האפשרי.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי עלה חשש שגבר כבן 40 שהגיע לבית החולים אסותא באשדוד ואובחן כחולה חצבת, בא במגע עם מאות בני אדם. מבדיקה התברר שיומיים לפני הגעתו לבית החולים, בילה החולה בחתונה רבת משתתפים, וקיים חשש שהוא עלול היה להדביק בין 500 ל-1,000 בני אדם. במשרד הבריאות מנסים עכשיו להגיע למאות האנשים וכבר התחיל לחסן את מי שבאו עמו במגע. היום חוסנו 50 בני אדם ועוד 30 ממתינים להתחסן מחר. שני בני אדם כבר נדבקו מהחולה וגם הם אושפזו בבית החולים אסותא באשדוד.