פרידמן אחרי הזכייה
צילום: לע"מ

הוועד האולימפי לגל פרידמן: שקול שנית את מכירת המדליה

אחרי החלטתו של האלוף האולימפי משנת 2004 למכור את המדליה שלו בשל קשיים כלכליים, פנו אליו מהוועד והציעו את עזרתם. לצד זאת, בארגון מתחו ביקורת על המהלך: "מכירת מדליה אולימפית היא מעשה שאין עושים". פרידמן ענה לביקורת בעמוד הפייסבוק שלו: "כמה ספורטאים בישראל מצליחים להישאר בספורט ולהתפרנס מזה?"
עופר חלפון וליאן וילדאו
16 באוקטובר 2018
19:10

בוועד האולימפי פנו היום (שלישי) לזוכה מדליית הזהב בגלישת רוח רוח מ-2004 גל פרידמן, הציעו לו את עזרת הארגון וביקשו ממנו לשקול שנית את החלטתו למכור את המדליה. אתמול פורסם כי פרידמן מבקש למכור את המדליה בשל קשיים כלכליים.

"למדנו ביממה האחרונה מכלי התקשורת שהגולש גל פרידמן בוחן אפשרות למכור את מדליית הזהב בה זכה", אמרו בוועד. "ככל שהרצון למכור את המדליה האולימפית, משאת נפשם של כל ספורטאי העולם, מבטאת מצוקה כלכלית כלשהי של פרידמן, אנו בטוחים שיש דרכים אחרות להתמודד עם קושי במידה וקיים" .


"גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל שוחח הבוקר עם פרידמן והציע לו את עזרת הארגון", אמרו עוד בוועד. "הוא ביקש ממנו לשקול דרכים אחרות למציאת פתרונות לבעיות עמן הוא מתמודד, ולא למכור את המדליה האולימפית". יו"ר הוועד יגאל כרמי הוסיף כי "מכירת מדליה אולימפית היא מעשה שאין עושים".

פרידמן ענה לביקורת על המהלך בעמוד הפייסבוק שלו. "כמה ספורטאים במדינה באמת מצליחים אחר כך להישאר בספורט ולהתפרנס מזה?", כתב. "אולי שהילדים יבינו שקודם שישקיעו במקצוע וספורט בעדיפות שניה, כי מעשרות אלפי ילדים בענפי השונים יישאר רק אחוז קטן שיצליח להתקיים מזה, ואחוז אפסי שממש ירוויח מהספורט האולימפי".

גולש הרוח שחר צוברי מתח ביקורת על החלטתו של פרידמן, וטען בריאיון לדב גילהר בתכנית ערב ערב בכאן 11 כי "גל חי חיים נאותים וטובים, הייתי שמח להתחלף איתו להיות חבר בקיבוץ שדות ים. אני לא יודע למה הוא מוכר את המדליה". עם זאת, הביע צוברי הזדהות עם תחושתו של פרידמן שספורטאים ישראלים נתקלים בקשיים. "אין שום עזרה ומעטפת ליום שאחרי", אמר. "בסופו של דבר ביום שאני פורש אני מתחיל מאפס וצריך להמציא את עצמי מחדש. זה המצב שגל נמצא בו היום".