אילוסטרציה
צילום: shutterstock

בהלת החצבת: משרד הבריאות הזמין חיסונים מחו"ל, מספר החולים עלה ל-700

פרסום ראשון: במשרד מתכוונים לחסן גם את האוכלוסיות המוחלשות שבדרך כלל לא מקבלות את החיסון: תינוקות מתחת לגיל חצי שנה, תינוקות בני 6-11 חודשים, נשים בהיריון או אנשים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת. החשש: אלפי בני אדם נחשפו לחולים
קטי דור
16 באוקטובר 2018
21:15

פרסום ראשון: אחרי שבסוף השבוע דווח על 630 בני אדם שחולים בחצבת, כעת מדובר על 700 חולים. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום (שלישי) כי במשרד הבריאות מודאגים מכך שהחולים באו במגע עם עוד אלפי אנשים, שאולי לא היו מחוסנים.


במשרד הזמינו חיסונים מחו"ל, עבור אוכלוסיות מוחלשות, ופנו היום למנהלי בתי החולים וקופות החולים בהנחיה לתת את החיסון הסביל לאנשים מאוכלוסיות מוחלשות שנחשפו לחולה, למשל תינוקות מתחת לגיל חצי שנה, תינוקות בני 6-11 חודשים, נשים בהיריון או אנשים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת. זאת, למרות שבדרך כלל הם לא מקבלים חיסונים.

בימים הקרובים מתכוונים במשרד הבריאות לצאת במבצע חיסונים גדול בשכונות החרדיות בירושלים כדי לחסן את האוכלוסיות שאינן מחוסנות ואולי מפיצות את המחלה.

במשרד הבריאות הודיעו היום כי חולה בחצבת עלה על טיסה מטורקיה לישראל. מדובר בטיסת "טורקיש אירליינס" 788, שהמריאה ארצה ביום חמישי האחרון.

במשרד קראו לנוסעים שהיו על הטיסה ליידע טלפונית את הרופא המטפל אם יפתחו תסמינים של חום או פריחה, על מנת לעדכן שהיו במגע עם החולה. נוסעים מקבוצות סיכון – תינוקות בני פחות משנה, נשים הרות, וסובלים מליקויים במערכת החיסון – התבקשו לפנות גם כן לרופא.

ביום שישי האחרון התגלו חולי חצבת בשתי טיסות של חברת התעופה האוקראינית "יוקריין אינטרנשיונל", שעליהן היו נוסעים ישראלים. גם אז הודיע משרד הבריאות כי על הנוסעים שאינם מחוסנים לפנות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם בהקדם האפשרי.