כינוס מפקדי הצבאות בארצות הברית
צילום: U.S. Army Sgt. James K. McCann

זה לצד זה: איזנקוט שוחח עם מקביליו מסעודיה, מצרים וירדן

הרמטכ"ל שוחח עם מפקדי צבאות ערבים בכינוס המתקיים בארצות הברית, בין השאר על הנושא האיראני. בתמונות שהופצו מהכנס הוא נראה יושב סביב שולחן אחד עם הרמטכ"ל הירדני, כשבשולחן סמוך נמצאים מהמפקדים ממצרים ומבחריין
גילי כהן
16 באוקטובר 2018
22:25

הרמטכ"ל גדי איזנקוט שוחח עם הרמטכ"ל הסעודי, פיאד בן חאמד אל-רווילי, בשולי כינוס ראשי הצבאות שמתקיים בארצות הברית. היום (שלישי) דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי השניים שוחחו על הנושא האיראני, שאותו הם רואים באופן דומה.

מלבד מקבילו הסעודי, קיים הרמטכ"ל איזנקוט שיחות גם עם ראשי צבאות נוספים באזור. בתמונות שהפיץ צבא ארצות הברית מתוך הכינוס, ניתן לראות סביב שולחן אחד את איזנקוט ואת הרמטכ"ל הירדני, ובשולחן סמוך את הרמטכ"ל המצרי והרמטכ"ל של צבא בחריין.


הקשר בין ישראל לבין מדינות ערב התהדק בשנים האחרונות, גם בשל המאבק המשותף באיראן, אך גם כתוצאה מהמלחמה בדאעש וההתפתחויות במלחמת האזרחים בסוריה. הנושאים הללו עמדו במוקד השיחות במהלך כינוס ראשי הצבאות. בדובר צה"ל סרבו להתייחס לפרטים.

לאחרונה טען חבר בפרלמנט של לבנון מטעם חיזבאללה, נוואף אל-מוסאווי, כי סעודיה הציעה לנשיא סוריה בשאר אסד עסקה, ולפיה, המדינה מהמפרץ תממן את שיקומה של סוריה - בתמורה לכך שהמשטר ינתק את היחסים עם חיזבאללה ואיראן. לדבריו, אסד דחה את ההצעה.