הפגנת המחאה של השוטרים מול משרדו של רה"מ
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הוסכם: השוטרים והסוהרים יקבלו תוספת שכר

השוטרים יקבלו תוספת של כ-7% בממוצע לשכרם והמדינה תשלם שבעה מיליארד שקלים באופן רטרואקטיבי לשוטרים, לגמלאי המשטרה ולסוהרים. התוספות ימומנו באמצעות קיצוץ בתקציבי המשרדים החברתיים
רועי ינובסקי, עמית תומר וליאל קייזר
16 באוקטובר 2018
22:47

המשטרה חתמה הערב (שלישי) על הסכם עם משרד האוצר והמשרד לביטחון הפנים שיגדיל את שכרם של השוטרים והסוהרים. השוטרים יקבלו תוספת של כ-7% בממוצע לשכרם והמדינה תשלם שבעה מיליארד שקלים באופן רטרואקטיבי לשוטרים, לגמלאי המשטרה ולסוהרים. התוספות ימומנו באמצעות קיצוץ בתקציבי המשרדים החברתיים.


המנגנון שסוכם הוא תשלום של חלק מהתוספת כבר בינואר 2019 לגמלאים, לשוטרים ולסוהרים הפעילים בשתי פעימות. כבר ב-2020 כל הסוהרים והשוטרים יקבלו את התוספת המלאה בשכרם. סוכם גם כי התשלומים הרטרואקטיביים בגין הזכאויות משנת 2006 ישולנו בפריסה ל-15 שנה, כאשר תינתן עדיפות לתשלום לגמלאים, בדגש על הגמלאים המבוגרים.

בנוסף סוכם על הקמת מנגנון הלוואות בסבסוד המדינה ובאמצעות המערכת הבנקאית, שיאפשר לגמלאים לקבל את התשלומים הרטרואקטיביים בהקדם על מנת שלא ישלמו ריבית. הפגישה התקיימה במשטרת נתניה בהשתתפות שר האוצר משה כחלון וסגן השר איציק כהן, מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, ראש אגף כוח אדם ניצב גילה גזיאל ומנכ"ל המשרד לביטחון הפנים צ'יקו אדרי.