פעילי חמאס בעזה
צילום: אי-פי

הפלגים בעזה גינו את הירי לבאר שבע: "ניסיון לחבל במאמצי מצרים"

הזרועות הצבאיות של הארגונים ברצועה פרסמו הודעה משותפת, שבה הדגישו כי הן "מברכות על המאמצים של מצרים להשיג את הדרישות של עמנו" ומתנגדות לירי לבאר שבע הלילה. גורם פלסטיני לכאן חדשות: "חמאס והארגונים האחרים לא ירו את הרקטה"
גל ברגר ודנה בן שמעון
17 באוקטובר 2018
09:46

הפלגים הפלסטיניים ברצועת עזה פרסמו הבוקר (רביעי) הודעה משותפת מטעמם, שבה הם מתנערים מירי הרקטה הלילה שפגעה בבית בבאר שבע. בהודעת הזרועות הצבאיות, נמסר כי הארגונים בעזה "מברכים על המאמצים של המצרים להשגת הדרישות של עמנו, ומתנגדים לכל הניסיונות לחבל במאמצים האלה - לרבות שיגור הרקטות על ישראל".

גורם פלסטיני מסר היום לכא חדשות כי חמאס או הארגונים האחרים הפועלים ברצועה לא ירו את הרקטה לבאר שבע, וכי לא התקבלה שום החלטה מצדם בנושא. הוא האשים הגורם שביצע את הירי התכוון לחבל במאמץ המצרי.


בתוך כך, מקורות פלסטינים אישרו כי משלחת המודיעין המצרית השוהה ברצועת עזה מקיימת מהבוקר מגעים עם ראשי הארגונים הפלסטיניים, כדי להבטיח שקט ולמנוע את המשך ירי הרקטות מהרצועה. גם האתר "פלסטין אל-יום", המקורב לג'יהאד האסלאמי, דיווח על מגעים אינטנסיביים שמנהלת קהיר כדי לעצור הסלמה בין ישראל לארגונים בעזה.

למרות הדברים, לכאן חדשות נודע היום כי אחרי סוף השבוע האחרון, שבו נהרגו שבעה פלסטינים בהפגנות בגבול הרצועה, בג'יהאד האסלאמי תכננו להגיב כבר לפני כמה ימים ולבצע ירי לישראל - אך המצרים מנעו זאת. נציגים מצרים יצרו קשר עם מנהיג הג'יהאד, זיאד נחאלה היושב בביירות, ובשיחת הטלפון הבהירו לו: "זה לא הזמן, אנחנו באמצע המאמץ להגיע להפסקת אש, תהיה לכך תגובה ישראלית קשה ואתם עלולים להרוס את המאמצים האלה".

צה״ל הגיב הבוקר לירי מעזה בתקיפת מטרות טרור ברצועה. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על שלושה נפגעים בשבע תקיפות שביצעו מטוסי קרב ישראליים. התקיפות כללו מוצבי חמאס ובסיסים של הכוח הימי שלו באזור החוף. באזור רפיח, סמוך לגבול ישראל-מצרים, תקפו המטוסים לפחות פעמיים או שלוש. לפי דיווחים פלסטיניים, הותקפה גם מטרה מדרום-מערב לעיר עזה ובצפון הרצועה באזור חאן יונס, וכן מוצב של הביטחון הלאומי של חמאס ומטרות נוספות ממערב לרפיח.