זירת האירוע בקרים
צילום: אי-פי

רוסיה: 18 הרוגים באירוע ירי באוניברסיטה בחצי האי קרים

האירוע התרחש באוניברסיטה שבעיר קרץ'. מנהלת האוניברסיטה טענה כי חמוש נכנס למקום ופתח באש ואדם נוסף פוצץ את עצמו. 50 בני אדם נפצעו באירוע. פוטין הורה לחקור את הנסיבות. ועדת החקירה טוענת שמדובר באירוע ירי המוני ולא פיגוע טרור
מערכת כאן חדשות
17 באוקטובר 2018
14:32
עודכן ב 16:08

לפחות 18 בני אדם נהרגו היום (רביעי) מפיצוץ מטען נפץ באוניברסיטה בעיר קרץ שבחצי האי קרים. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה לכוחות הביטחון לחקור את הסיבות לפיצוץ והכריז על שלושה ימי אבל. מהקרמלין נמסר כי נבדקת האפשרות שמדובר באירוע טרור. לפי הרשויות יותר מ-50 אנשים נפצעו בפיצוץ. החשוד בירי הוא סטודנט שלמד באוניברסיטה, שהתאבד לאחר המעשה. ועדת החקירה הרוסית מגדירה את המתקפה כאירוע ירי המוני ולא כפיגוע טרור.

מנהלת האוניברסיטה בקרים אמר לטלוויזיה המקומית כי תוקף עם נשק חם נכנס למתחם, וירה בכל מי שראה. לטענתו תלמידים ואנשי סגל נהרגו באירוע. הוא הוסיף שאדם פוצץ את עצמו בתוך האוניברסיטה, וטוען כי גופות ילדים נמצאות בכל מקום. 

פוטין התייחס לנושא במהלך פגישה עם נשיא מצרים א-סיסי ואמר כי "מדובר באירוע טרגי כתוצאה מפיצוץ של מטען נפץ, אנשים נהרגו יש פצועים רבים. אני רוצה להביע את תנחומיי למשפחות הנפגעים ולהרוגים ואני מקווה שיתאוששו בקרוב. אנחנו נדאג להם, לשיקומם. אנחנו יודעים שזה פשע, המניעים לפיגוע נבדקים".

מהיחידה ללוחמה בטרור הרוסית נמסר כי הפיצוץ נגרם על ידי מכשיר נפץ לא מזוהה. זאת לאחר שנטען כי הפיצוץ נגרם בעקבות בלון גז. סרגיי פסקוב, דוברו של פוטין, אמר כי הנשיא הרוסי שולח תנחומים למשפחות הקורבנות.