קלינגר, ארכיון
צילום: Hadas Parush/Flash90

נציבת שב"ס עופרה קלינגר הודיעה רשמית על פרישתה בסוף השנה

אחרי 32 שנים בשירות המדינה, הודיעה קלינגר לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי תסיים את תפקידה בסוף חודש דצמבר. ארדן הודה לקלינגר על "תרומתה רבת השנים לביטחון מדינת ישראל"
רועי ינובסקי
17 באוקטובר 2018
16:46

נציבת שירות בתי הסוהר עופרה קלינגר הודיעה היום (רביעי) על עזיבתה בסוף השנה. מי שיחליף אותה יהיה ככל הנראה אחד משלושת המועמדים למפכ"לות.

קלינגר ביקשה מהשר לביטחון הפנים גלעד ארדן לסיים את שירותה בשב"ס בסוף חודש דצמבר 2018, בתום 32 שנים בשירות המדינה ולאחר שלוש שנים כנציבת בתי הסוהר. ארדן נענה לבקשתה והודה לה על תרומתה רבת השנים לביטחון מדינת ישראל ולשב"ס.

קלינגר מכהנת בתפקידה מנובמבר 2015 והיא הנציבה הראשונה אי פעם שמונתה מתוך שורות הארגון. ארדן ציין בהודעתו כי קלינגר "הובילה מדיניות התומכת בשיקום וחינוך אסירים וחזרתם לקהילה תוך שימוש בכלים מתקדמים כמו טיפול באמצעות בעלי חיים, רדיו לאסירים, מרכזי קשב ועוד".

בחודשים האחרונים סערו הרוחות בשירות בעקבות חשיפת הטרדות מיניות שלכאורה לא טופלו על ידי הארגון. בכתבה שפורסמה בערוץ 20 נטען כי סוהרות הועברו לאגפים מסוימים לבקשת מנהיגי אסירים ביטחוניים בהוראת קצין מודיעין כדי ליצור "שקט תעשייתי", והפרשה הועברה לחקירת משטרה.